Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 19 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Solidarność w Jedwabnem

W jedwabieńskim kościele działacze regionalnej Solidarności uczcili pamięć zamordowanego przez władze komunistyczne ks. Jerzego Popiełuszki. NSZZ Solidarność rok 2004 ogłosiła "Rokiem księdza Jerzego". Do Jedwabnego przyjechało kilkudziesięciu związkowców z regionu wraz z przewodniczącym podlaskich struktur Solidarności Józefem Modzelewskim. Jak podkreslają związkowcy słowa ks. Jerzego Popiełuszki ważne dla Solidarności były w latach 80-tych, ale ważne są też i dziś.


W trakcie Mszy Świętej recytowano wiersze i śpiewano pieśni i piosenki z lat 80-tych ubiegłego stulecia związane z walką ludzi pracy o wolności i niezależność Ojczyzny.
NSZZ Solidarność dziś nie jest już tak wielka jak jeszcze kilka lat temu, ale ruch obrony praw pracowniczych wciąż ma wielu sympatyków. Widać ich było w Jedwabnem – podkresla przewodniczący łomżyńskiej Solidarności Henryk Piekarski.
Po Mszy świętej jej uczestnicy złożyli kwiaty pod jedwabieńskim pomnikiem Sybiraków

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę