Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Nowy kierunek studiów w Łomży

„Technologię żywności i żywienie człowieka” - nowy kierunek studiów uruchamia Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Wszystko za sprawą porozumienia jakie łomżyńska uczelnia podpisała dziś ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pomysł na utworzenie takiego kierunku studiów zrodził się po analizie dwóch dokumentów – powiedział rektor łomżyńskiej uczelni prof. Kazimierz Pieńkowski. Była to “Strategia rozwoju województwa podlaskiego do 2020 roku” oraz “priorytety rozwoju ściany wschodniej”. Dzięki nowemu kierunkowi studiów łomżyńska uczelnia będzie mogła mieć wpływ na rozwój gospodarki poprzez wzmocnienie obszaru przetwórstwa produktów rolnych na artykuły spożywcze w nowoczesnym wydaniu – dodał rektor.


Stwierdził, że możliwość studiowania kolejnej dziedziny na miejscu to korzyść dla studentów. Po uzyskaniu zgody MEiN kierunek będzie realizowany w Łomży od nowego roku akademickiego według autorskich programów przygotowanych przez kadrę naukową SGGW w Warszawie – powiedział na spotkaniu rektor stołecznej uczelni prof. Tomasz Borecki.
Pomysłu i podpisania porozumienia między dwoma uczelniami gratulował rektorom biskup łomżyński Stanisław Stefanek. Pasterz diecezji podkreślił , że dzięki szerszej ofercie kształcenia młodzież nie odpłynie z Łomży, a nasz region będzie odpowiednio promowany:

„Technologia żywności i żywienie człowieka” to nie jedyny nowy kierunek studiów w państwowej Wyższej szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W nowym roku akademickim władze uczelni planują umożliwienie studiowania wychowania fizycznego.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę