Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Łomża: pomoc bezdomnym i samotnym.

Łomżyńska policja wspólnie z pracownikami socjalnymi i strażą miejską szuka osób, którym trudno przetrwać mrozy. Pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej odwiedził samotnego starszego mężczyznę, którego warunki mieszkaniowe w tak siarczyste mrozy zagrażają jego życiu i zdrowiu. Po długich namowach i ponownych odwiedzinach mężczyznę udało się umieścić w mieszkaniu sąsiadów, a MOPS zapewnił mu ciepły posiłek w Klubie Seniora.

"Ta osoba jest nam znana od kilku lat, bo korzysta z pomocy zwłaszcza na opał i żywność. Początkowo nie chciał przyjąć jakiejkolwiek pomocy. Mężczyzna mieszka w starym, rozwalającym się domu, który nie nadaje się do mieszkania. Proponowaliśmy, aby sprzedał część swojej działki, wtedy moglibyśmy mu pomóc przynajmniej jedno pomieszczenie przygotować na okres zimy, ale Pan nie wyraża na to zgody" - mówi dyr MOPS w Łomży, Janina Picewicz-Znosko. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej podkreśla, że osoby samotne i ubogie mają zapewniony mają opał na zimę. Systematycznie odwiedza je opiekunka domowa lub pracownik socjalny.
Gorzej jest z ludźmi, którzy zostali wykwaterowani z lokalu i do tego nadużywają alkoholu. Osoby bezdomne pod wpływem alkoholu policja podwozi do ogrzewalni w podłomżyńskim Elżbiecinie.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę