Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Wnioski o unijny NIP

Zainteresowanie „Euronipami” w powiecie łomżyńskim jest jednym z najniższych w województwie- informuje Izba Skarbowa w Białymstoku. Ze spodziewanych około 250-ciu firm z powiatu łomżyńskiego, które powinny się ubiegać o nadanie im unijnego NIP, jak do tej pory wnioski złożyło tylko 49 firm, co stanowi zaledwie 18,8 proc. Wszystkich, którzy zamierzają z takim wnioskiem do urzędu wystąpić, a zależy im na tym, żeby mieć potwierdzenie przed 1 maja br. powinni zrobić to jak najszybciej - najlepiej w dniach 20-22 kwietnia.


Mimo, iż urzędy skarbowe w województwie podlaskim są doskonale przygotowane do przyjmowania wniosków i wydawania potwierdzeń, i nie ma w nich żadnych zatorów, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że im później zostanie złożony wniosek tym dłużej będzie trwało wydawanie potwierdzenia. W związku z tym istnieje niebezpieczeństwo, że ci, którzy złożą wnioski w ostatniej chwili, czyli w ostatnich dniach kwietnia, potwierdzenia dostaną dopiero na początku maja.
Jest to niezależne od urzędów skarbowych, w których wszystko odbywa się na bieżąco. Niemniej urząd nie może wydać potwierdzenia podatnikowi jeśli nie uzyska potwierdzenia weryfikacji złożonego wniosku z ogólnopolskiego systemu Krajowej Ewidencji Podatników. A potwierdzenia z niego nadejdą tym szybciej, im szybciej podatnicy złożą do urzędów skarbowych swoje formularze VAT-R wraz z VAT-R/UE.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę