Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Powiat łomżyński wyłoży pieniądze na stypendia

60 tys złotych z budżetu powiatu ma trafić na konta studentów i uczniów, którzy zakwalifikowali się do programu stypendialnego. Powiat na razie "pożyczy" własne środki, które na stypendia przekazywać powinien Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa. Problem jednak z systematycznością tych wpłat. Pierwszę transzę środków Urząd Marszałkowski przesłał do starostwa w grudniu, druga spodziewana jest dopiero na przełomie marca i kwietnia, a uczniowie pieniądze powinni dostawać co miesiąc. Zarząd powiatu łomżyńskiego podjął więc decyzję, że póki co stypendia wypłaci z własnego budżetu. "Nie chcemy opóźniać wypłat stypendiów i zamierzamy sprefinansować wypłatę z własnych środków. Oczywiście na początku roku takie środki mamy wolne i możemy prefinansowanie uruchomić, licząc, że na koniec kwartału środki trafią na nasze konto z powrotem z Europejskiego Funduszu Społecznego" - mówi starosta łomżyński, Wojciech Kubrak.Problem wypłaty stypendiów dotyczy nie tylko nieterminowego przekazywania pieniędzy, ale też zbyt dużej biurokracji, zarówno po stronie samorządu jak i uczniów – mówi starosta Kubrak. Starosta podkreśla, że dużo papierkowej roboty mają zwłaszcza stypendyści, którzy uczą sie w szkołach ponagimnazjalnych. Muszą oni udokumentować, na co wydali pieniądze, przedstawiając odpowiednie faktury.
W powiecie łomżyńskim stypendia z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa pobiera 100 uczniów i 17 studentów. Uczeń przez 10 miesięcy dostaje przeciętnie 125 złotych miesięcznie, do studenta - przez 9 miesięcy - trafia 337 złotych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę