Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Stypendia dla zdolnych a ubogich

Kwoty niemal równej 100 tys. zł. sięgają stypendia przyznane w tym roku z Funduszu Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej. To fundusz stypendialny utworzony przez biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Pieniądze na stypendia pochodzą ze zbiórka jaką przeprowadzono we wszystkich parafiach Diecezji Łomżyńskiej w Dniu Papieskim - 16 października ubiegłego roku.

Specjalna komisja powołana w łomżyńskiej Kurii pieniądze - 99 400 zł - rozdzieliła pomiędzy 114 stypendystów. Przy ich doborze brano pod uwagę przede wszystkim dwa kryteria: dochodowości - dochód przypadający na członka rodziny nie przekraczający 500 zł; i wyników w nauce - średnia ocen uzyskana w ostatnim roku powyżej 4.0. Zgodnie z regulaminem Funduszu stypendia mogą otrzymywać uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studenci wyższych uczelni.
W grupie 114 osób, które otrzymają stypendia Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia jest 18 osób z samej Łomży.
Do końca roku szkolnego lub akademickiego stypendyści mają obowiązek złożyć w Kurii za pośrednictwem Księdza Proboszcza pisemne sprawozdanie w jaki sposób wykorzystali otrzymane stypendia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę