Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@

Maturzyści z „Ekonomika” mogli bawić się aż do rana

Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Łomży organizuje studniówkę tradycyjnie w swojej siedzibie. Sala gimnastyczna została tak przemieniona na salę balową, że można było wielce podziwiać dekoratorów, którzy stworzyli biały baldachim marzeń nad głowami tańczących. Ściany z granatowych kurtyn były świadkami poloneza z dyrektorem Pawłem Drożyner w pierwszej parze.

Wprawdzie w tym roku do matury w ZSEiO nr 6 (bez patrona) może przystąpi około 120 dziewcząt i chłopców, ale nie każda i nie każdy bawił się na studniówce w macierzystej Szkole. Być może, nie wszystkim odpowiada ta forma świętowania w postaci pierwszego w życiu „dorosłego” balu, a być może, bawili się w innych szkołach jako towarzyszący rówieśnikom. W „Ekonomiku” zdecydowało się zaakcentować młodzieńczą radość życia, istnienia w najlepszej formie do wspominania w latach dojrzałych, około 97-orga 19- i 20-latków płci obojga. Stworzyli razem barwny korowód, ponieważ w tej Szkole nie obowiązuje biało-czarny dress code, narzucany przez dorosłych, jak w niektórych innych placówkach.

Dyrektor Paweł Drożyner i wicedyrektor Krzysztof Domalewski planowali dla siebie białe koszule, granatowe muszki i w podobnym kolorze garnitury. Jednak maturzystom sami nie doradzali wyboru podobnego kroju i barwy kreacji, podobnie jak nie zniechęcali maturzystek do  kolorowej bluzki, sukienki, sukni balowej. Dyrekcja pozostawiła w tymże zakresie młodzieży sporo swobody, licząc na wyczucie, stosowność i gust młodych, którym zapewne nieraz doradzali rodzice.

Życzenia udanych matur na drodze do szczęścia 
Studniówka miała swój radosny prolog towarzyski, ponieważ uczennice i uczniowie jeszcze przed godz. 19. przybywali do Szkoły, aby przedstawić swoich partnerów Wychowawcom, którzy witali się z nowo poznanymi gośćmi. Dyrektor Drożyner w przemowie o charakterze korespondencji, jak w  niedawnych epokach pisania listów odręcznie, zauważył, że do matury jest trochę więcej niż 100 dni, co sprzyja solidnym przygotowaniom do majowego egzaminu dojrzałości.

Życzył młodzieży świetnej zabawy, choćby i do rana przy muzyce didżeja - mając nadzieję, że beztroska nie przesłoni rozsądku, dbałości o bezpieczeństwo i przyjemne samopoczucie każdego z uczestników studniówki. Maturzyści usłyszeli także życzenia świetnego zdania egzaminów: z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, ażeby wyniki punktowe dawały satysfakcję uczniom i dobry start w kwalifikacji na studia w dobrych uczelniach. W przemówieniu dyrektora Drożynera przez cały czas pobrzmiewała intencja, mniej czy silniej akcentowana w sformułowaniach „listu do maturzystów”, żeby ukończyli Szkołę i odnaleźli później własną drogę w życiu, która będzie wiodła do szczęścia i samorealizacji.

Mirosław R. Derewońko
tel. red.  696 145 146

 

Studniówka 2007

Studniówka w Technikum Nr 6

STUDNIÓWKA 2015

Studniówka 2017

Roztańczona studniówka w „Mechaniaku” na 101 par maturzystów

Studniówka 2022 w "Wecie" i "Katoliku" w Łomży

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę