Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Nowe zasady egzaminów na prawo jazdy.

Dokładnie od 10 stycznia osoby, które zdawać będą egzamin na prawo jazdy, muszą liczyć się ze zmianami. Nowości, to m.in. wprowadzenie systemu monitoringu w samochodach egzaminacyjnych – to, co robi przyszły kierowca za kierownicą, obserwować mają kamery. Zmiany dotyczą też zadań na placu manewrowym. “Likwiduje się zadania związane z parkowaniem, które trzeba będzie zrealizować bezpośrednio w ruchu drogowym” - mówi dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży, Mirosław Oliferuk. Na placu pozostanie więc: przygotowanie do jazdy, jazda do przodu i do tyłu po prostej i po łuku oraz jazda na wzniesienie.

Ułatwieniem dla zdających ma być zwiększenie szerokości łuku o pół metra. Osoba, która zdaje egzamin na placu – i tu kolejna zmiana - nie będzie mogła jednak popełnić żadnego błędu. Egzamin z jazdy po mieście będzie dłuższy – ma trwać ok. 40 minut. Będzie też droższy – zdający będzie musiał zapłacić 112 złotych.

Nowe zasady egzaminowania na prawo jazdy kat B wchodzą w życie 10 stycznia, a już teraz ośrodki ruchu drogowego głowią się, jak wprowadzić je w życie. Najwięcej problemów może sprawić przemalowanie placu manewrowego. “Ja sobie tego nie wyobrażam, no ale prawo jest, jakie jest” – mówi Mirosław Oliferuk. Dyrektor łomżyńskiego WORD planuje, że prace odbędą się w nocy z 9 na 10 grudnia. Plac manewrowy zostanie przykryty namiotami, pod nimi zostaną ustawione palniki, tak aby stopić śnieg i lód. Dopiero później ruszy malowanie placu. Inwestycja będzie nie tylko trudna, ale też znacznie droższa. “A to tylko z powodu, że ktoś w Ministerstwie Infrastruktury wymyślił sobie, że inwestycje na placu muszą odbyć się w środku zimy” – mówi Mirosław Oliferuk. Zmiany w egzaminie na prawo jazdy obejmuje obowiązkowo zdających na prawo jazdy kat. B, egzamin na wyższe kategorie może, ale nie musi być nowy już 10 stycznia. WORD-y mają możliwość wprowadzić nowości dopiero od 10 kwietnia.
Pokrewne (tag): word, prawo jazdy

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę