Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Zamknięte gabinety po nowym roku?

90% lekarzy rodzinnych w województwie podlaskim może po nowym roku nie otworzyć swoich gabinetów. Medycy zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim nie doszli jeszcze do porozumienia w sprawie przyszłorocznych kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Lekarze twierdzą, że propozycje umów na przyszły rok jakie proponuje im NFZ są niekorzystne zarówno dla lekarzy jak i pacjentów mówi Włodzimierz Bołtruczuk szef Porozumienia Zielonogórskiego w województwie podlaskim.

Na podpisanie przyszłorocznych kontraktów lekarze i NFZ mają jeszcze kilka dni. Jeżeli do porozumienia nie dojdzie lekarze z Porozumienie Zielonogórskiego, pod których opieką w województwie podlaskim znajduje się 85% pacjentów, nie będą mogli po nowym roku otworzyć swoich gabinetów.

Maciej Olesiński Rzecznik Praw Pacjenta przy podlaskim oddziale NFZ-etu przypomina, że gabinety lekarskie były zamknięte przed dwoma laty. Wtedy wielu pacjentów biegało wówczas od Annasza do Kajfasza w poszukiwaniu pomocy.

Dodajmy, że dziś działacze Pozrozumienia Zielonogórskiego spotkają się w Koninie, żeby ustalić dalsze postępowanie wobec fiaska rozmów z prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie przyszłorocznych kontraktów.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę