Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Świąteczna pomoc dla najuboższych

Paczki, talony, zasiłki na żywność i opał – to przedświąteczna pomoc dla najuboższych w Łomży. Jak co roku miejskie instytucje i liczne organizacje pomagają potrzebującym godnie przeżyć święta. Przedświąteczne wsparcie przygotował m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. "W tym roku nie przygotowaliśmy paczek dla dzieci, bo robią to inne organizacje. Poza tym zgłosiło się bardzo dużo osób, nawet z nowych środowisk, których do tej pory nie wspieraliśmy, dlatego postanowiliśmy przekazać pieniądze w formie zasiłków jednorazowych na żywność świąteczną i na opał" - mówi dyr MOPS, Janina Picewicz-Znosko. Łomżyński MOPS ma pod swoją opieką ok. 2 tysięcy mieszkańców Łomży.

Do przedświątecznej akcji pomocy włączył się jak co roku Polski Czerwony Krzyż. W kilku szkołach w mieście odbyły się zbiórki żywności, z nich zarząd rejonowy PCK przygotował ok. 40 paczek dla potrzebujących. "W paczkach znalazły się różne produkty: ryż, mąka, makaron, olej, kasze, kisiele, budynie, galaretki i słodycze" - mówi Maria Bargłowska z PCK.

Paczki przygotowuje też Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Jutro kilkuset podopiecznych organizacji będzie mogła odebrać je w Kuchni Caritas. Wydawanie paczek przewidziano od godz. 11 do 13.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę