Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radioandzieja.pl

Papież odznaczył organistę Katedry Łomżyńskiej

Profesor Stanisław Winiarski, kompozytor, muzyk, organista w łomżyńskiej katedrze otrzymał od papieża Benedykta XVI medal „Pro Ecclesia et Pontifice”. To jedno z najwyższych odznaczeń przyznawanych przez Stolicę Apostolską osobom świeckim, Ojciec Świety przyznał profesorowi Winiarskiemu za wybitne osiągnięcia i szczególnie widoczne zaangażowanie w życie Kościoła. Jak mówi ks Szczepan Dobecki – dyrektor Instytutu Organistowskiego jest to odznaczenie szczególne, przyznawane rzadko i jest to uhonorowanie również kościoła katedralnego i całej diecezji.

Profesor Stanisław Winiarski pracę jako organista zaczynał 53 lata temu w Lubartowie w diecezji lubelskiej. Przyznaje, że ten zawód wybrał mu ojciec.
Profesor Winiarski łomżyńskiej katedrze pracuje już od ponad 30 lat. Prowadzi również chór katedralny. Muzycy koncertowali już w wielu miejscach w kraju i za granicą. Stanisław Winiarski przyznaje, że z ponad 30 osobowego składu chóru, jeszcze kilka osób pamięta jego początki. Pierwszy występ grupy odbył się w Wielki Piątek w roku 1975r.;

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę