Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

100 dzieci może bezpłatnie pójść do przedszkola

W 4-ech przedszkolach w Łomży trwa tworzenie grup dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat, których rodziców nie stać na posłanie dziecka na płatne zajęcia. Program realizuje łomżyńskie Stowarzyszenie Edukator, które w drodze konkursu uzyskało dotację na ten cel z rządowego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Zajęcia dla dzieci z rodzin niezamożnych odbywają się już w 2-óch niepublicznych przedszkolach prowadzonych przez Stowarzyszenie Edukator. Od poniedziałku ruszą w 2-óch przedszkolach miejskich, dzięki aprobacie pomysłu przez miejscowy samorząd. Dzieci oprócz zabawy i nauki, będą mogły zjeść ciepły posiłek. Zajęcia będą odbywały się 3 razy w tygodniu po 5 godzin dziennie, oczywiście bezpłatnie – mówi prezes Edukatora, Barbara Kuczałek.
To kolejna inicjatywa Stowarzyszenia Edukator w Łomży. Już od września za darmo do przedszkoli chodzi blisko 700 dzieci z terenów wiejskich. Edukator utworzył 55 grup przedszkolnych na terenie 3-ech województw, głównie przy szkołach, które stowarzyszenie prowadzi. Dzieci chodzą do przedszkoli 3 razy w tygodniu po 3 godziny dziennie. Mogą liczyć też na pomoc psychologa i logopedy – mówi Barbara Kuczałek.
Program bezpłatnej edukacji przedszkolnej w Łomży obejmie setkę dzieci – w każdym z czterech przedszkoli objętych programem będzie mogło bawić się i uczyć po 25-cioro dzieci.
7 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Edukator organizuje specjalną konferencję, na której chce zapoznać rodziców z realizowanym projektem.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę