Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Glogery po raz szesnasty

Kapituła Nagrody i Medalu im. Zygmunta Glogera pod przewodnictwem prof. Janusza Tazbira przyznała nagrody i wyróżnienia w 16. edycji konkursu organizowanego przez Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka” w Łomży. Pierwszą nagrodę przyznano tym razem prof. dr. hab. Wojciechowi Wrzesińskiemu z Wrocławia - za całokształt badań i studiów dotyczących stosunków polsko-niemieckich w XIX i XX wieku oraz organizację uniwersyteckiego środowiska naukowego.

Dwie drugie nagrody otrzymają: prof. dr hab. Teresa Wróblewska z Piotrkowa Trybunalskiego – za prace z zakresu ruchu społeczno-kulturalnego na Pomorzu i propagowanie tradycji kulturalnych Polski za graniczą oraz dr hab. Robert Traba z Olsztyna - za stworzenie Stowarzyszenia Wspólnota Kulturowa “Borussia”, redagowanie znaczącego kwartalnika o tej samej nazwie oraz za ważne publikacje książkowe, w tym szczególnie za pierwszą monografię “Wschodniopruskość”.
Cztery przyznane w tym roku wyróżnienia staną się udziałem Jerzego Surwiło z Wilna – za działalność publicystyczną i opiekę nad polskim dziedzictwem kulturowym na Litwie, dr. Stanisława Kunikowskiego z Włocławka – za wieloletnią działalność kulturalną i badania nad dziejami Ziemi Kujawsko-Dobrzynieckiej, dr. Jerzego Kijowskiego z Ostrołęki – za wytrwałe badanie regionu kurpiowskiego, a szczególnie za najnowszą książkę “Dzieje Ostrołęki 1944 – 2004” i Janusza Piotra Kopciała z Suwałk – za wkład w rozwój życia kulturalnego w regionie suwalko-mazurskim, liczne monografie miast, w tym najnowszą “Suwałki – miasto nad Czarną Hańczą”. Nagrody zostaną wręczone podczas dorocznej sesji glogerowskiej, która odbędzie się 28 października w Łomży. Jej tytuł to tym razem „Samooceny polskie w III Rzeczypospolitej”.

zobacz też kim był: Zygmunt Gloger
210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę