Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Z trzema promilami i bez prawa jazdy

- Nietrzeźwy kierowca skody miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a ponadto miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - informuje Piotr Milewski z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. - Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. A to nie wszystko.

Oficer dyżurny KMP w Łomży otrzymał informację o "najprawdopodobniej pijanym kierującym". W sobotę około godziny 21, osoba zgłaszająca podała znaki identyfikacyjne pojazdu. - Policjanci, znający numer rejestracyjny samochodu, bardzo szybko namierzyli skodę na jednej z łomżyńskich ulic - relacjonuje młodszy aspirant Piotr Milewski. - Przypuszczenia zgłaszającego potwierdziły się. Niestety, 42-letni kierowca skody miał 3,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mało tego, funkcjonariusze sprawdzając mężczyznę w policyjnych systemach ustalili, że łomżanin ma również zakaz prowadzenia pojazdów. Z kolei za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują niezmiennie do kierowców o trzeźwość, żeby wyruszający w trasę nie narażali na niebezpieczeństwo utraty zdrowia albo nawet życia siebie, swoich bliskich oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Opr. Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę