Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 27 września 2020 napisz DONOS@

Wiceprezydent Stypułkowski wiceprezesem Ziobrzystów w Podlaskiem

Główne zdjęcie
Zarząd Solidarnej Polski w województwie podlaskim

Poseł Aleksandra Szczudło została wybrana prezesem Zarządu Okręgowego Solidarnej Polski w województwie podlaskim. Wiceprezesami zostali Andrzej Stypułkowski – wiceprezydent Łomży i Sebastian Łukaszewicz - radny sejmiku województwa podlaskiego, a skarbnikiem Jakub Fica.

11 września br. w Ciechanowcu, odbył się Zjazd Okręgowy Solidarnej Polski województwa podlaskiego, podczas którego wybrano Zarząd Okręgowy. "Zachęcamy do współpracy wszystkich samorządowców, a także wszystkie osoby chcące angażować się w sprawy publiczne" – pisze w nadesłanym komunikacie Aleksandra Szczudło, poseł Solidarnej Polski, która weszła do parlamentu z listy PIS.

Czy to oznacza, że Łomża na mapie Polski będzie wyjątkowa ze względu na nieformalną tęczową koalicję? Większość prezydencka składa się teraz z radnych „Prezydenckich”, Platformy Obywatelskiej, Solidarnej Polski (na konwencji ogólnopolskiej tej partii był Mariusz Tarka, choć formalnie w RM nie należy do żadnego klubu), przeciwko PIS. 

Meandry lokalnej polityki to istny łomżing. Ustalenie kto jest z kim i przeciwko komu jest sporym wyczynem. Pochrzaniło się, gdy wyrzucony z PiS prezydent Mariusz Chrzanowski wygrał wybory pokonując partyjnych kontrkandydatów – Agnieszkę Muzyk z PiS i Macieja Borysewicza z PO.
Wybory do Rady Miejskiej tak oczywistego zwycięstwa nikomu nie dały. Wydawało się, że wówczas w kampanii wyborczej rowy pomiędzy Chrzanowskim i PiS będą stopniowo zasypywane, co sugerował zawarty na przełomie 2018 i 2019 roku układ w Radzie Miejskiej Łomży, gdzie powołano „wielką koalicję” wszystkich komitetów, ale funkcje przewodniczących komisji podzieliły między siebie tylko kluby PiS i Chrzanowskiego.
Nieoczekiwanie „układ” pękł latem ubiegłego roku, gdy po zmianie barw przez wybranego z listy PiS Mariusza Tarki, całą władzę w mieście sukcesywnie zaczęła przejmować koalicja Chrzanowskiego i Platformy Obywatelskiej. Do końca roku wyrzucili z władz Rady Miejskiej wszystkich radnych PiS. Ci oficjalnie przeszli do opozycji także wobec prezydenta Chrzanowskiego, a przypieczętował to szef wojewódzkich struktur PiS minister edukacji Dariusz Piontkowski, który jasno stwierdził, że nie było i nie ma koalicji, łączącej komitet skupiony wokół Mariusza Chrzanowskiego oraz Prawa i Sprawiedliwości. 
Po tym komunikacie wiceprezydent Andrzeja Stypułkowski, ostentacyjnie rzucił legitymacją PiS (działacze PiS mówią, że wcześniej zapała decyzja o jego usunięciu z partii).
Teraz Stypułkowski został wiceprezesem struktur Solidarnej Polski w Podlaskiem.


 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę