Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Toczy się śledztwo w sprawie zgonu 36-latki

Główne zdjęcie
Poszukiwania na Narwi

Przyczyną śmierci 36-letniej kobiety, wyłowionej we wtorek z Narwi w Siemieniu Nadrzecznym koło Łomży, było utonięcie. - Podczas badania zwłok pokrzywdzonej, przeprowadzonych w środę w Zakładzie Medycyny Sądowej UM w Białymstoku, nie stwierdzono na ciele kobiety zmian, które by świadczyły o udziale w tym tragicznym zdarzeniu osób trzecich - informuje prokurator rejonowy Karolina Szulkowska z Prokuratury Rejonowej w Łomży. Śledztwo w sprawie zgonu 36-latki trwa.

Przypomnijmy przebieg wydarzeń. Zgłoszenie o zaginięciu kobiety policja dostała 31. sierpnia, w poniedziałek. Ustalono, że kobieta wyszła z domu około godziny 20.40 w czwartek, 27. sierpnia. Natomiast ostatni raz zaginioną widziano wieczorem w piątek, 28. sierpnia, we wsi Rakowo Boginie, położonej nad Narwią. Prowadzone przez kilka dni poszukiwania na obszarze ok. 100 hektarów z udziałem Grupy Ratowniczej Nadzieja, nurków i strażaków, nie przyniosły rezultatu. Dopiero we wtorek, 8. września, około godz. 18.,  funkcjonariusz policji, przebywający w czasie wolnym w Siemieniu Nadrzecznym, odnalazł martwe ciało. Zauważył zwłoki kobiety na wysokości punktu widokowego.

Następnego dnia, w środę, Prokuratura Rejonowa w Łomży potwierdziła, że to poszukiwana od kilku dni 36-latka z Łomży. Wówczas prokurator Karolina Szulkowska poinformowała, że "wszczęto postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci". Zlecone od razu przeprowadzenie sekcji zwłok odbyło się  w czwartek w Zakładzie Medycyny Sądowej UM w Białymstoku. Za przestępstwo nieumyślnego spowodowania śmierci, zgodnie z artykułem 155 kk, grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

- Na obecnym etapie śledztwa nie ustalono ani nie ujawniono żadnych okoliczności. które by wskazywały na udział osób trzecich w tym zdarzeniu - przekazuje prokurator Szulkowska.

Mirosław R. Derewońko

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę