Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Kolejny wyciek paliwa

Nawet 800 litrów oleju napędowego mogło wylecieć ze zbiornika ciężarówki, która podczas wyjeżdżania ze stacji paliw uszkodziła zbiornik. Na miejscu trwa walka o każdy litr, aby zamiast na ziemię przelać do kanistrów.

Po 16.00 na wyjeździe ze stacji paliw w Kisielnicy ciężarówka, wyjeżdżając do drogi DK61, uszkodziła zbiornik z paliwem. Jak przekazuje kierowca, koło bliźniacze ciągnika siodłowego wpadło w dziurę i zbiornikiem uderzyło w wystająca kostkę. Uderzenie sprawiło, że rozszczelnił się jeden ze zbiorników na paliwo. Samochód ma dwa zbiorniki po 800 litrów, które są ze sobą spięte.
Na miejscu w tej chwili pracują strażacy i obsługa stacji. Podstawiają pod dziurawy zbiornik kuwety i przelewają to paliwo, które uda się złapać do kanistrów. W sumie jest to 1600litrów oleju napędowego. Według strażaków wyleciało około 400 litrów, kierowca ciężarówki mówi o 800 litrach.

W tej chwili wjeżdża się i wyjeżdża do stacji wjazdem. Na drodze ruch odbywa się normalnie, chociaż jeden pas ruchu jest trochę zwężony.

Na szczęście kierowca nie wyjechał na drogę publiczną. Plama oleju jest duża, ale dotyczy parkingu przy stacji. Przy takiej ilości paliwa w obu zbiornikach samochód mógłby jechać wiele kilometrów, a ślad wycieku były o wiele większy i groźniejszy od wczorajszego.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę