Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Pościg za pijanym kierowcą

Główne zdjęcie
Fot. Policja

35-latek zignorował sygnały do zatrzymania, a uciekając przed radiowozem złamał wiele przepisów drogowych. Zatrzymał się dopiero po tym jak wypadł z drogi i wjechał do rowu. Miał 2 promile alkoholu w organizmie. Niestety to nie jedyny nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez łomżyńskich policjantów.

Fot. Policja
Fot. Policja
Fot. Policja
Fot. Policja

Wczoraj, około godziny 18, na drodze w Chojnach, policjanci z łomżyńskiej "drogówki” chcieli zatrzymać do kontroli motocyklistę. Siedzący za kierownicą hondy mężczyzna zignorował sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i zaczął uciekać w kierunku Szczepankowa, łamiąc wiele przepisów ruchu drogowego. Policjanci od razu rozpoczęli pościg. Uciekinier pędził miejscami 200 km/h. Swój rajd zakończył w przydrożnym rowie. Mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Szybko wyszło na jaw, co było powodem ucieczki. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca nie miał też uprawnień do kierowania pojazdami. Natychmiast trafił do policyjnego aresztu. Teraz 35-latek odpowie za szereg wykroczeń drogowych popełnionych podczas ucieczki, niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie bez uprawnień i przede wszystkim za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

35-latek nie był jedynym nietrzyźwym kierowcą zatrzymanym w weekend. Kolejnym nietrzeźwym zatrzymanym przez łomżyńskich funkcjonariuszy okazał się 30-latek, który kierował daewoo mając ponad 1,5 promila w organizmie. On także nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci z "drogówki”, podczas nocnej służby z soboty na niedzielę, zatrzymali w Łomży 22-letniego kierowcę seata. To kolejny nietrzeźwy kierowca u którego badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu.

Także u 32-letniego kierowcy volkswagena badanie alkomatem wykazało wynik pozytywny. Mężczyzna jeździł po łomżyńskich drogach mając ponad pół promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca natychmiast stracił prawo jazdy.

Również w Łomży zostało zatrzymane do kontroli bmw, którego kierowca prowadził auto będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 0,2 promila w wydychanym powietrzu. 25-latek miał także cofnięte uprawnienia.

W dalszym ciągu, pomimo wysokich kar za przestępstwa dotyczące jazdy pod wpływem alkoholu, mamy do czynienia z tym nagannym zjawiskiem. Łomżyńscy policjanci apelują do kierowców o wyobraźnię i rozwagę! Bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od każdego z nas.

źródło: KMP Łomża


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę