Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Miasto sprzedaje grunty

Główne zdjęcie
Działka przy ul. Ciepłej

Dwie działki w drodze przetargu nieograniczonego zamierza sprzedać Ratusz. Jedna to działka prawie 2,5 ha przy ul. Ciepłej, a druga w centrum, przy ul. Senatorskiej. Właśnie opublikowano zarządzenie.

Pierwsza to działka przy ul. Ciepłej, tuż obok MPEC-u o powierzchni 2,4776 ha. Głośno zrobiło się o niej w 2018 roku, kiedy na tej właśnie ziemi amerykański inwestor chciał wybudować gigantyczną ubojnię. Po protestach mieszkańców, którzy obawiali się złego sąsiedztwa i pogorszenia komfortu życia na Bawełnie, firma odstąpiła od inwestycji w tym miejscu.

Informacja o sprzedaży została wywieszona w miejskim BIP-ie i  na tablicy ogłoszeń do 24 września. Cenę wywoławczą prezydent ustalił na poziomie 3 280 000, netto. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego możliwa jest tam zabudowa produkcyjno-usługowa. 

160629014303.jpg

Na drugiej działce wystawionej do sprzedaży, o pow. 735 m2,  stoi budynek biurowy, dawny Urząd Statystyczny. Działka również ma swoją historię. W 2018 roku władze miasta wskazały ją do programu „Mieszkanie Plus”. Z programu nic nie wyszło, a nieruchomość stała nieużywana. 4. września Prezydent Mariusz Chrzanowski podpisał zarządzenie o sprzedaży w/w działki w trybie przetargu ustnego nieograniczonego, z cena wywoławczą netto 550 115, 00 zł.

Foto: Działka przy ul. Ciepłej
Foto: Nieruchomość przy ul. Senatorskiej

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę