Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Młodzi Chorągwiarze ze Śniadowa

Grupa chorągwiarska działająca przy GOK Śniadowo, zadebiutowała na ogólnopolskim festiwalu Brave Kids we Wrocławiu. BRAVE KIDS to międzykulturowy festiwal dziecięcych grup artystycznych nie tylko z Polski, ale i z całego świata, podczas którego prowadzone są różnego rodzaju warsztaty, zajęcia, prezentacje i występy dzieci dla dzieci, którego przesłaniem jest: "dzieci uczą dzieci". W ramach Festiwalu Grupa wystąpiła dla chorych dzieci przed Centrum Onkologicznym "Przylądek Nadziei", dla pacjentów Centrum Chorób Serca Szpitala Klinicznego, na pikniku rodzinnym w Parku Brochowskim oraz wzięła udział w paradzie i pokazie dziecięcych grup artystycznych na wrocławskim rynku.

W 2019 roku Gminny Ośrodek Kultury w Śniadowie rozpoczął współpracę z zespołem artystycznym: Gwardią Gryfa, tworząc pierwszą w Polsce dziecięcą grupę chorągwiarską. Młodzi chorągwiarze z Gminnego Ośrodka Kultury w Śniadowie pracują z profesjonalnymi artystami Gwardii Gryfa w trybie warsztatowym. Podczas treningów zdobywają umiejętności z zakresu: tańca, aktorstwa, kuglarstwa, ruchu scenicznego, a przede wszystkim - techniki żonglerki chorągwiami. Raz w tygodniu, pod okiem instruktora GOK-u, spotykają się by szlifować zdobyte umiejętności, tworzyć nowe choreografie taneczne oraz przygotowywać się do pokazów.

Na chorągwiach widnieją różnorodne, barwne herby związane z regionem: herby rodów zamieszkujących nasz teren, gminy Śniadowo, powiatu łomżyńskiego oraz województwa podlaskiego.
Zespół wielokrotnie prezentował swoje umiejętności na lokalnych wydarzeniach, zbierając doświadczenie sceniczne, a przede wszystkim zarażając innych swoim zaangażowaniem. Grupa zdobywa z każdym miesiącem nowych członków, również z okolicznych miejscowości!

- Chętnie  ubarwimy każde widowisko czy uroczystość – reklamują się artyści w w przesłanym do redakcji komunikacie - Świetnie wpisujemy się w parady oraz różnorodne imprezy czy to patriotyczne czy obyczajowe. Informacje o naszym zespole można uzyskać na stronie www.sniadowo.pl oraz fanpage Gminnego Ośrodka Kultury w Śniadowie.

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę