Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nauczycielka oskarżona o uprowadzenie chłopca

Uprowadzenie wbrew woli rodziców małoletniego poniżej lat 15 i kilkukrotne obcowanie płciowe z małoletnim - to dwa zarzuty, jakie Prokuratura Rejonowa w Łomży postawiła 34-letniej mieszkance Łomży. Do Sądu Rejonowego w Łomży trafił akt oskarżenia przeciw kobiecie, która – jak twierdzi Prokuratura - „w trakcie popełnienia zarzucanych jej czynów była zatrudniona jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Kuziach”. Oskarżona zapobiegawczo nadal jest tymczasowo aresztowana.

W połowie marca Prokuratura Rejonowa w Łomży informowała, że prowadzi śledztwo, w trakcie którego 34-letniej mieszkance Łomży przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw. Miała ona zatrzymać od 21. lutego do 11. marca „w Łomży i Białowieży małoletniego poniżej lat 15 wbrew woli powołanych do opieki rodziców, tj. przestępstwa z art. 211 kk, oraz przestępstwa polegającego na obcowaniu płciowo z małoletnim poniżej lat 15 i poddaniu małoletniego innym czynnościom seksualnym, tj. o czyn z art. 200 §1 kk”. Wówczas – jak podawała Prokuratura - „Sąd Rejonowy w Łomży nie uwzględnił wniosku Prokuratora Rejonowego w Łomży o zastosowanie tymczasowego aresztowania”. Prokurator wobec oskarżonej kobiety „zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego i kontaktowania się z pokrzywdzonym, zakazu wykonywania zawodu nauczyciela oraz zakazu opuszczania kraju”.

Dlaczego Sąd zamienił w toku śledztwa środki zapobiegawcze tzw. „wolnościowe” na tymczasowe aresztowanie kobiety...? - Ponieważ podejrzana złamała zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym chłopcem – wyjaśnia prokurator Rafał Kaczyński, zastępca prokuratora okręgowego w Łomży. - Dlatego kobieta została zatrzymana i doprowadzona do Sądu, który zmienił wobec niej środek zapobiegawczy, żeby nie utrudniała prowadzonego przeciwko niej postępowania karnego. 

Mirosław R. Derewońko

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę