Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Płacił za zakupy znalezioną kartą - odpowie przed sądem

Główne zdjęcie
Fot. policja

Łomżyńscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o posłużenie się cudzą kartą bankomatową. Policjanci ustalili, że skradziona karta została użyta kilkukrotnie. 31-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży zatrzymali 31-latka podejrzanego o przywłaszczenie karty płatniczej i jej ośmiokrotne użycie jednego dnia. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna znalazł portfel z zawartością gotówki, dokumentów i karty bankomatowej. Właśnie przy użyciu karty płacił za zrobione zakupy. Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Warto wiedzieć!
W przypadku utraty karty płatniczej, należy jak najszybciej zgłosić ten fakt do swojego banku. Gdy okaże się, że przed poinformowaniem banku o zgubieniu karty, ktoś dokonał przy jej użyciu transakcji, skontaktuj się z Policją.

Wyrok Sądu Najwyższego – Izba Karna z 22. marca 2017 
„Przybliżenie karty płatniczej do terminalu skutkuje uzyskaniem dostępu do rachunku bankowego właściciela karty, dochodzi zatem do przełamania bariery elektronicznej w systemie bankowej płatności bezgotówkowej. Jeżeli czyni to osoba nieuprawniona, która weszła w posiadanie karty wbrew woli jej właściciela, w celu dokonania płatności za określony towar lub usługę, dokonuje kradzieży z włamaniem.”


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę