Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

We wrześniu ruszamy w Polskę. Malownicze Podlasie

Wakacje 2020 bez wątpienia należą do wyjątkowych. Z powodu światowej pandemii większość z nas podjęła decyzję o spędzeniu tegorocznego lata w Polsce. To, że Polska jest piękna, nie ulega żadnym wątpliwościom. Do wyboru mamy morze, góry, lasy, jeziora oraz wspaniałe miasta, które mogą stanowić świetny cel zwiedzania. Do tego parki wodne, skanseny, muzea oraz regionalna kuchnia – każdy znajdzie coś dla siebie. Zanim jednak zarezerwujemy nocleg w Zakopanem czy Łebie, może warto spojrzeć na mapę w poszukiwaniu nieco mniej uczęszczanych miejsc? Nasze serce w tym roku zdecydowanie skradło malownicze Podlasie.

Wakacje 2020 – gdzie się wybrać?

Ostatnie pół roku było trudne chyba dla wszystkich. Wiele osób straciło pracę lub część swoich przychodów, dzieci nie mogły chodzić do szkoły, wiele biznesów upadło. Dlatego z tym większym utęsknieniem kierujemy swoje myśli ku wakacyjnym planom.

Ze względu na nadal rozprzestrzeniającego się wirusa 12,4% osób w przedziale wiekowym 30-39 lat nie planuje wakacji. Aż 18,9% osób w wieku 39-40 lat również rezygnuje z wakacyjnych wyjazdów. Gdzie natomiast wybierze się reszta? 15,8 % osób deklarujących wyjazd na urlop do małego hotelu lub pensjonatu, 11,4% do kwatery prywatnej, 8,8% do rodziny, 7,2% spędzi urlop na własnej działce, 6,1% w wynajętym domku letniskowym, 5,1% w agroturystyce, a zaledwie 3,3% w dużym kompleksie hotelowym.

Widać zatem, że w tych najbardziej popularnych miejscach możemy spodziewać się sporych tłumów, szczególnie w lipcu oraz sierpniu. Warto zatem rozejrzeć się za mniej oczywistym celem podróży.

Malownicze Podlasie. Musisz tu być!

My w tym roku postawiliśmy na Podlasie. Województwo podlaskie obejmuje prócz Podlasia również część Mazowsza oraz ziemie Suwalszczyzny. Bogata historia regionu jest tutaj obecna na każdym kroku. Warto nieco o niej poczytać tuż przed wyruszeniem w podróż lub zakupić przewodnik. Na Podlasiu znajduje się słynąca z obecności żubrów oraz bobrów Puszcza Białowieska. Przyroda jest tu wyjątkowo piękna, a leśne ścieżki stanowią spore wyzwanie dla miłośników rowerowych wycieczek. Jednym słowem podróż na Podlasie z całą rodziną to niezapomniana przygoda pełna ciekawych historii, przyrody, regionalnych przysmaków oraz aktywnego wypoczynku.

A oto 5 miejsc na Podlasiu do odwiedzenia dla każdego:

1. Rezerwat Pokazowy Żubra w Białowieży;

2. Trasa widokowa wśród lasów „Żebra Żubra”;

3. Szlak Krainy Otwartych Okiennic;

4. Europejska Wioska Bociana w Pentowie;

5. Białystok.

Zwiedzaj Polskę bez ograniczeń

Jak się najlepiej przygotować na wakacje? Przede wszystkim warto mieć zabezpieczenie finansowe w razie nieprzewidzianych wypadków. Takim idealnym zabezpieczeniem jest karta kredytowa. A co jeśli płacąc kartą w sklepach oraz tankując paliwo, otrzymujemy część zwrotu za wykonane transakcje? Tak właśnie działa TurboKARTA, która nie dość, że zapewni nam bezpieczeństwo finansowe, to używana regularnie pozwoli nam oszczędzić na codziennych transakcjach! Spraw, by wakacje 2020 były niezapomniane i pełne słońca!

 

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę