Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@

Na co warto zwrócić uwagę biorąc kredyt w banku?

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Odpowiednio dobrany kredyt pozwala na realizację wielu długoterminowych celów, takich jak zakup mieszkania czy wymarzonego samochodu. Decydując się na taką opcję, warto zapoznać się z pewnymi warunkami, które mogą nas obowiązywać. Ważne jest również zwrócenie uwagi na porównanie oferty różnych banków. W tym niezbędna będzie porównywarka finansowa!

Czym jest zdolność kredytowa i jak ją sprawdzić?

Zanim zdecydujesz się na kredyt, warto dowiedzieć się, czy posiadasz zdolność kredytową. Jest to wyznacznik maksymalnej kwoty, którą dany bank jest w stanie pożyczyć. Należy to zdecydowanie do najważniejszych kroków przed wyborem odpowiedniego kredytu. Aby obliczyć tę wartość dobrze skorzystać z https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/. Jest to opcja bezpłatna i bez wychodzenia z domu, dzięki której możemy dowiedzieć się o naszych szansach na przyszły kredyt na wymarzoną nieruchomość. Jak to wygląda? Formularz składa się z kilku podstawowych pytań, takich jak na jaki cel chcesz przeznaczyć kredyt, dla jakiej kwoty chcesz zrobić porównanie, na ile rat chcesz rozłożyć spłatę, a także jak szybko potrzebujesz kredytu. Do ostatecznego wyniku niezbędne są również podstawowe informacje dotyczące statusu mieszkaniowego, posiadania obecnych zadłużeń i terminowości ich spłat, jak i miesięczny dochód. Te wszystkie informacje pozwalają na ustalenie, jak dużo jesteśmy w stanie pożyczyć, a także czy istnieje w ogóle taka możliwość. 

Skorzystaj z porównywarek finansowych 

Kiedy już jesteśmy świadomi naszej zdolności kredytowej, warto wybrać odpowiedni dla naszych potrzeb rodzaj kredytu. Przydatny może być bezpłatny raport z Biura Informacji Kredytowej (BIK). Przy wyborze warto skorzystać również z porównywarek finansowych. Oferty potrafią znacznie się różnić, a świadomość tego pozwoli na wybranie najkorzystniejszej propozycji dla nas. Dzięki finanse.rankomat.pl możemy podjąć najrozsądniejszą decyzję, która wyjdzie najkorzystniej finansowo. Warto szukać kredytów bez prowizji i z niskim oprocentowaniem. Kalkulator kredytów gotówkowych porównuje oferty różnych banków, które są aktualnie proponowane. Po ustaleniu kwoty zdolności kredytowej, otrzymujemy zestawienie kilkunastu banków, wraz ze wstępnie ustaloną ratą, a także kosztami kredytu, które najbardziej odpowiadają naszym potrzebom. Warto skorzystać z tej opcji, ponieważ jest ona bezpłatna, a umożliwia nam wybranie najlepszego kredytu, który będzie naszym zobowiązaniem przez wiele lat. Według analiz, RRSO tego samego kredytu w niektórych bankach może różnić się nawet o 19%, co w perspektywie kilkunastu lat jest ogromną różnicą. W przypadku potrzeby zrozumienia niektórych kwestii, na każdym etapie porównania dostępna jest również bezpłatna pomoc konsultanta. Twoje dane są bezpieczne - nie są one nikomu udostępniane bez zgody, jest to proces niezbędny jedynie do porównania różnych ofert.

Kredyty na samochód - najistotniejsze kwestie 

Coraz częściej wybieraną opcją jest również kredyt na samochód. Nie da się ukryć, że obecnie przez duże odległości w większych miastach, taki zakup jest często niezbędny. Jeżeli decydujemy się na pożyczkę, również warto porównać oferty banków, jeżeli chodzi o tę kwestię. Znalezienie najlepszego kredytu na samochód jest możliwe nawet w 5 minut. W tym przypadku RRSO może różnić się nawet o 20%! Wystarczy w formularzu wypełnić dane dotyczące dochodu, a także wybranego pojazdu, aby oszacować zdolność kredytową, a następnie wybrać odpowiedni dla nas kredyt spośród kilku propozycji. W rankingu wskazane są różne oferty, z podziałem nie tylko ze względu na cenę, ale również podkreślając realne korzyści i oszczędności. Kredyt ten jest niżej oprocentowany niż gotówkowy, może wahać się od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych. Warto zwrócić uwagę również na dodatkowe koszty związane z udzieleniem kredytu, jak na przykład opłata za rozpatrzenie wniosku, prowizja, czy dodatkowe ubezpieczenie. Okres finansowania w przypadku takiej pożyczki sięga nawet 10 lat, co pozwala na znaczne obniżenie kwoty miesięcznej raty i rozłożenie płatności w czasie. Przed decyzją o wzięciu samochodu na kredyt warto więc zapoznać się z koniecznymi wymaganiami dotyczącymi tego procesu oraz skorzystać z porównywarki cen w celu dokładnej weryfikacji dostępnych ofert. 

 

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę