Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dziki do odstrzału

Główne zdjęcie
Polowanie

2000 dzików muszą odstrzelić myśliwi na terenie województwa podlaskiego. Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski właśnie wydał takie rozporządzenie.

W opublikowanym dziś w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego Rozporządzeniu nakazuje się, wszystkim dzierżawcom i zarządcom obwodów łowieckich na terenie województwa podlaskiego, przeprowadzenie odstrzału sanitarnego dzików w łącznej liczbie 2000 sztuk. Tusze u których zostanie wykryty ASF zostaną poddane utylizacji a zdrowe przekazane na użytek własny myśliwego.

Od dziś obowiązuje nakaz.

Afrykański pomór świń został stwierdzony w Polsce po raz pierwszy u dzików w lutym 2014 r. w powiecie sokólskim w województwie podlaskim.

W 2020 roku w cały kraju ASF stwierdzono u 3036 dzików, które odstrzelono lub znaleziono martwego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę