Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 31 stycznia 2023 napisz DONOS@

Rozszerza się susza hydrologiczna

Główne zdjęcie
Narew

W związku z występującymi niskimi przepływami wody oraz prognozowanymi nieznacznymi opadami atmosferycznymi, w kolejnych dniach na terenie województwa podlaskiego, IMGW wydał wczoraj ostrzeżenie o suszy hydrologicznej. Na koniec lipca IMGW wydawał już ostrzeżenie dla zlewni Narwi. Teraz rozszerzył do odwołania teren zagrożenia suszą o zlewnię rzek: Pisa i Supraśl.

W związku z występującymi niskimi przepływami wody – pisze w komunikacie IMGW - oraz prognozowanymi nieznacznymi opadami atmosferycznymi, w kolejnych dniach na terenie województwa podlaskiego w zlewni Narwi do ujścia Biebrzy, w zlewni Biebrzy i na Narwi na odcinku poniżej ujścia Biebrzy, spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej średniego niskiego przepływu z wielolecia (SNQ).

Dziś stan Narwi w Piątnicy zanotowany przez obserwatora wynosi 72 cm (automatyczny pomiar wskazuje na 75 cm), a przepływ wody po ostatnich opadach nieznacznie wzrósł i wynosi 17 m3/s. To o ok. 5m3/s powyżej najniższego i ponad 8 m3/s poniżej średniego przepływu zanotowanego na Narwi. W Wiźnie rzeka ma 134 cm i jest to około 90cm poniżej dolnej granicy stanów średnich.

Stan Pisy w Dobrymlesie w porannym badaniu  obserwator oznaczył na 78 cm (pomiar automatyczny wskazał 80). To o około 35 cm poniżej dolnej granicy stanów średnich. Przepływ wody wyniósł 10,7 m3/s i jest o 3m3/s wyższy od najniższego.

IMGW wydał ostrzeżenie przed suszą hydrologiczną także dla Zlewni Supraśl.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę