Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Dwa miliony zł do wybrania w Budżecie Obywatelskim

Główne zdjęcie
Ratusz

Pomysły zadań do sfinansowania z Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża 2021 i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego można zgłaszać od 17. sierpnia do 14. września. Z budżetu miejskiego są na to przewidziane 2 miliony zł na zadania „dorosłego” BO: ogólnomiejskie, strefowe i osiedlowe i na propozycje Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

Zadanie ogólnomiejskie to inwestycja o wartości do 500 tys. zł brutto, która ma wpływać na jakość życia wszystkich mieszkańców. Zadanie strefowe do 250 tys. zł brutto to pomysł inwestycyjny dla strefy: Łomżyca, Południe i Centrum. Zadanie osiedlowe może być inwestycyjne i społeczne, np. kulturalne, sportowe, piknikowe. ZI nie może kosztować więcej niż 50 tys. zł brutto, ZS do 10. tys. zł brutto. Zadania obejmujące teren kilku osiedli wymagają pisemnej zgody Rad Osiedli na zadanie. W MBO na inwestycję będzie do 100 tys. zł brutto, zaś na zadanie społeczne – do 20 tys. zł brutto. Tylko jeden pomysł w jednej kategorii może zgłosić mieszkaniec Łomży, jeśli chce przyczynić się do rozwoju miasta. Młodzieżowy Budżet Obywatelski, jak na to wskazuje nazwa, powinien dotyczyć młodzieży. 

W Punkcie Obsługi Mieszkańców na parterze Urzędu Miejskiego przy Starym Rynku 14 dostępne mają być odpowiednie formularze. Zgłoszone zadanie musi poprzeć 10 mieszkańców Łomży, a w kategorii osiedlowej - 10 mieszkańców osiedla, składających podpisy aprobatywne na formularzu. 

Autor pomysłu wpisuje, m.in., nazwę zadania, lokalizację i szacunkowy koszt. Opisuje zadanie i uzasadnia, dlaczego warto na nie wydać pieniądze z miejskiej kasy. Dołącza np. zgody, deklaracje, analizy prawne i dokumentację techniczną. Formularz można wysłać listem, złożyć osobiście w Wydziale Kultury, Sportu i Inicjatyw Społecznych UM przy ul. Farnej 1 albo wysłać skan mailem.

Ogłoszenie wyników za 4 miesiące

Harmonogram BO 2021 przewiduje od 15. września do 1. października weryfikację zadań, zgodnie z regulaminem BO.
2. października - wstępna lista zadań; do 9. października – odwołania od decyzji zespołu koordynującego w sprawie niedopuszczenia zadania pod głosowanie;
12.-16. października – protesty do zadań dopuszczonych do głosowania; 19. – 23. października – rozpatrywanie protestów; 26. października – lista zadań poddanych pod głosowanie; 27.  października – 2. listopada – działania informacyjne; 2. – 20. listopada – głosowanie;  23. listopada – 12. grudnia – liczenie głosów; 15. grudnia – ogłoszenie wyników, co wybrali mieszkańcy Łomży.

Mirosław R. Derewońko

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę