Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Mobilny Zespół Rekrutacyjny w 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

Główne zdjęcie
Fot. WOT

- Moje doświadczenie w służbie pomaga mi w naborze ochotników, ponieważ wiem z jakimi pytaniami i trudnościami stają w tym momencie kandydaci, jeszcze niedawno sama miałam wiele pytań, a teraz sama odpowiadam na nie – pisze w Terytorials, Szefowa MZR w 1PBOT ppor. Edyta Łuczaj.

Według danych Dowództwa WOT co drugi żołnierz rozpoczyna służbę zachęcony przez innych żołnierzy. Chcąc wykorzystać tę prawidłowość wzbogacono proces rekrutacji do służby. Wyselekcjonowani Terytorialsi będą wspierać nabór do 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, działając w ramach tzw. Mobilnych Zespołów Rekrutacyjnych. 

 

Mobilne Zespoły Rekrutacyjne to nowa inicjatywa, której celem jest wsparcie procesu rekrutacji kandydatów do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. W skład zespołów wchodzą żołnierze pełniący Terytorialną Służbę Wojskową, którzy są żywym przykładem idei WOT. To właśnie oni mogą bowiem najpełniej opowiedzieć o wstąpieniu do OT i realiach służby – osobiście bowiem tego doświadczyli.

 

Terytorialsi przydzielani do MZR musieli spełnić postawione wymagania w zakresie formalnym oraz kompetencji miękkich. To osoby, które wyróżnia umiejętność nawiązywania kontaktów. Ponadto mają na swoim koncie minimum rok służby oraz wysokie wyniki w szkoleniu.

Tego typu rozwiązanie w zakresie rekrutacji funkcjonuje w państwach NATO, w szczególności armii Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Doświadczenie z tych krajów stanowi źródło inspiracji dla Terytorialsów.

Działania rekruterów z MZR

Od lipca br. Mobilny Zespół Rekrutacyjny funkcjonuje w 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Rekruterzy w oliwkowych beretach prowadzą działania celowane - trafiając do konkretnych osób, potencjalnie zainteresowanych służbą w WOT.

Po dotarciu do kandydata rekruter pomaga mu w przejściu przez proces naboru:

odbiera wypełnione dokumenty, które skierowane zostaną do właściwej Wojskowej Komendy Uzupełnień;

odpowie na pytania związane z wcieleniem i służbą;

doradzi jak przygotować się do szkolenia podstawowego (tzw. „szesnastki”), podpowiadając co otrzymuje się na wcieleniu, a co warto zabrać z rzeczy osobistych.

Działania Mobilnych Zespołów Rekrutacyjnych kierowane są do wszystkich zainteresowanych służbą w WOT, a w szczególności do osób aktywnych sportowo, jak i zawodowo. Opieka nad kandydatem rozpoczyna się z chwilą wymiany numerów telefonów. Kandydat może liczyć na  wsparcie i pomoc do końca procesu rekrutacji. 

 

Żołnierzy z MZR można spotkać w wielu punktach, które z zasady są tymczasowe. Obecnie to: urzędy miast i gmin, kluby sportowe i siłownie.

Można także skontaktować się z przedstawicielem Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego 1 PBOT: 

st. kpr. Bogdan WIŚNIEWSKI -13 batalion lekkiej piechoty (miasto i powiat: Łomża); e- mail: bogdan.wisniewski@wot.ron.mil.pl; tel. 501 279 208

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę