Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Na wycieczkę pieszo albo quadem

Główne zdjęcie
Fot. policja

Popularne wśród Polek i Polaków powiedzenie głosi, że „życie zaczyna się po 40-tce”. Jednakże najnowsze wydarzenia z kroniki policyjnej w Łomży i okolicach Śniadowa pozwalają tę utrwaloną mądrością pokoleń granicę przesunąć przynajmniej o dekadę albo nawet dwie. Aby poruszyć służby w mieście, wystarczy tylko wyjść cichaczem ze szpitala albo z ułańską fantazją wsiąść na quada...

Zaledwie 7 minut od zgłoszenia przez personel szpitala w Łomży trwała wycieczka piesza 65-latka, który w słoneczny piątek samowolnie, bez uprzedzenia pielęgniarek i bez uzyskania zgody lekarza, wyszedł z jednego z oddziałów. Zapowiadający się sielankowo spacerek mógł okazać się groźny dla zdrowia i stanu pacjenta, ponieważ swój plan ucieczki zrealizował niedługo przed zaplanowanym dla niego zabiegiem leczniczym – czekała go natychmiastowa interwencja lekarska. Na szczęście, łomżyńscy policjanci w jednej z pobliskich kompleksowi uliczek odnaleźli i zawrócili wędrowca. A może zdołali wytłumaczyć, że zdrowie jest ważniejsze niż najbardziej upragniona przechadzka...? 

 

Kilka minut ucieczki i czas na refleksję

Człowiek po 40-tce może przeżywać egzystencjalny kryzys wieku średniego i rozważać, np., stan zdrowia fizycznego i psychicznego, sprawność jako kobiety albo mężczyzny, pozycję w rodzinie, firmie i towarzystwie. Natomiast człowiek po 50-tce może w czwartkowy poranek wsiąść na quada bez tablic rejestracyjnych i wyruszyć drogą pomiędzy Śniadowem a Brulinem. Przejażdżka ta miałaby dużo więcej walorów poznawczych, gdyby nie służba policjantów z Łomży, patrolujących drogi i bezdroża powiatu łomżyńskiego. Kiedy zauważyli 54-latka, kierującego bez kasku quadem, podjęli próbę zatrzymania – jak określa Urszula Brulińska z KMP w Łomży - za pomocą sygnałów dźwiękowych i świetlnych. - Niestety, mężczyzna przyspieszył, więc zaczął się krótki pościg za nim – uściśla precyzyjna policjantka. 54-letni quadowiec był pijany, bo miał około 2 promili alkoholu w organizmie, a do tego nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Cóż było robić...? Quad został usunięty z drogi i ustawiony na poboczu, zabezpieczony, zaś niedoszły uciekinier za jazdę po pijanemu stanie przed sądem. Jednak w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie, spędził dzień i noc w policyjnym areszcie.

 

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę