Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@

Jak wybrać laptopa? – czyli wszystko, co trzeba wiedzieć

Niekwestionowaną prawdą jest, że w komputerach osobistych skupia się spora część naszego życia. Nic więc dziwnego, że staramy się, aby te urządzenia były sprawne i na całe lata przystosowane do często zmieniających się trendów i wymagań systemowych. Dlatego też, stojąc przed niełatwym zadaniem, jakim jest kupno nowego laptopa, warto pamiętać o kilku prostych, aczkolwiek bardzo ważnych zasadach. Poznaj je wszystkie już teraz!

  1. Określ swoje potrzeby.
  2. Wielkość ma znaczenie.
  3. System Windows czy macOS?
  4. Sprawdzone miejsce na zakup.

Na przestrzeni ostatnich lat zainteresowanie laptopami oraz netbookami diametralnie wzrosło, zastępując komputery stacjonarne, które wybierane są w specyficznych i określonych przypadkach. Sytuacja ta nie powinna nikogo dziwić, gdyż laptopy są sprzętem daleko bardziej poręczniejszym, zajmującym mniej miejsce i łatwym w transporcie. Nie zmienia to jednak faktu, że ich kupno może nastręczyć wiele problemów, zwłaszcza osobom, które nie do końca wiedzą, na co zwrócić uwagę...

Określ swoje potrzeby

Jest to w zasadzie najważniejsza kwestia, nad którą musimy się pochylić. Każdy posiada własne preferencje i wymagania odnośnie sprzętu, przez co bardzo łatwo wyposażyć się w taki, który nie będzie ich spełniał lub też znacznie przekraczał. Pierwsza sytuacja będzie nas kosztować mnóstwo nerwów, podczas gdy druga może niepotrzebnie uszczuplić zawartość naszego portfela. Pytając więc, jak wybrać laptopa, pytamy również, czego potrzebujemy. Jeśli będzie on nam potrzebny głównie do podstawowych czynności, jak sprawdzenia poczty elektronicznej, prowadzenia profilu na portalu społecznościowym czy też pospolitego przeglądania zawartości internetu, nie ma sensu wydawać dużych kwot na nowoczesne sprzęty, gdyż nigdy nie wykorzystamy ich możliwości. Z kolei, jeśli pragniemy zagrać w najnowsze gry czy też wykonujemy specjalistyczny zawód, jak np. grafik czy projektant, musimy zainwestować w laptopy z wyżej półki. Nie istnieje droga na skróty.

Wielkość ma znaczenie

Koleją bardzo ważną kwestią jest wielkość laptopa, czyli jego ekranu. Poniekąd ma to związek z powyższym punktem, gdyż wspomnianemu grafikowi zapewne będzie się lepiej pracowało na większym ekranie niż załóżmy 11-calowy. Wybierając rozmiar, warto również pamiętać o jego poręczności. Oczywiście, istnieją wygodne i bezpieczne torby do laptopów, jednak im większy, tym więcej miejsca zajmie – co logiczne. Ma to szczególne znaczenie, jeśli często podróżujemy, zwłaszcza komunikacją publiczną jak autobusy, pociągi czy samoloty. W takich przypadkach mamy znacznie ograniczone miejsce, naturalnie więc mniejszy laptop będzie się sprawdzał o wiele lepiej niż 19-calowy "olbrzym". Przemyślmy to bardzo dokładnie.

System Windows czy macOS?

Chcąc wyczerpująco odpowiedzieć na to pytanie, można by napisać niejedną pracę inżynierską, a i tak bardzo dużo uzależnione będzie od subiektywnych ocen użytkowników. Dlatego też najlepiej w ten sposób podejść do tematu. W Polsce od wielu lat to właśnie komputery z systemem Microsoftu wiodły prym. Jednak produkty od popularnego "jabłuszka" sukcesywnie stają się coraz częstszym wyborem. Należy mieć świadomość, że oba systemy operacyjne posiadają swoje plusy oraz minusy. Laptopy z Windowsem są znacznie powszechniejsze, przez co i ich cena jest daleko mniejsza niż amerykańskiego odpowiednika. Wpływa to również na szeroki dostęp do niezliczonej wręcz ilości aplikacji, z których nie wszystkie dostępne są na macOS. Odczują to w szczególności osoby, które wykonują swoją pracę (w tym i zawodową) na specyficznych programach. Jeśli jednak takie problemy nas nie dotyczą, należy zauważyć, że produkty Apple są wykonane nad wyraz starannie, przyciągając uwagę swoimi walorami estetycznymi, a także działają wręcz nieprawdopodobnie precyzyjnie i skutecznie nawet przez bardzo długi czas. Dodając do tego piękne kolory wyświetlacza, a także nietuzinkowe dodatki, trudno się dziwić coraz większej popularności tego sprzętu. Warto pamiętać, że wybierając ten laptop rtv euro agd dostarcza swoim klientom niebagatelny wśród niego wybór.

Sprawdzone miejsce na zakup

Jeśli już wiemy, jaka moc obliczeniowa, wielkość dysku, rozmiar ekranu czy też oprogramowanie systemu nas interesuje, należy rozpocząć poszukiwania naszego wymarzonego laptopa. Warto kierować się jedynie w stronę sprawdzonych i pewnych sprzedawców, którzy nie spróbują sprzedać nam wadliwego czy też niekompletnego zestawu, a jednocześnie będą respektować wszystkie nasze prawa gwarancyjne. Naturalną więc decyzją będą laptopy ze sklepu RTV Euro AGD. To właśnie tam otrzymamy gwarancję, że kupowany produkt jest dokładnie tym, czego się po nim spodziewamy, a także dostaniemy spory wybór wśród towarów. W łatwy i prosty sposób możemy przez internet prześledzić oferowany sprzęt, filtrując interesujące nas parametry, a finalnie kupić wybrany czy też odebrać go bezpośrednio w sklepie w naszej okolicy. Dzięki temu pytanie, jak wybrać laptopa, nigdy więcej nie będzie dla nas problemem.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę