Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 61,5% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i było ich 202

W lipcu 2020 r. do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży wpłynęły 203 oferty pracy. To ponad dwa razy więcej niż przed rokiem gdy było ich 98. Mimo to bezrobocie w mieście i okolicy wzrosło. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w PUP na koniec wyniosła 3296 osób. To o 23 osoby więcej niż w czerwcu i o 372 więcej niż w lipcu 2019.

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży zgłosiło się 346 bezrobotnych (w analogicznym okresie roku ubiegłego – 385). Wśród rejestrujących się w danym miesiącu 31 osób pracowało za granicą. W ciągu miesiąca wyrejestrowano 323 osoby bezrobotne. Większość z nich z racji podjęcia pracy. W lipcu 2020 r. podjęło ją 207 osób o 30 więcej niż przed rokiem.

Z danych PUP wynika, że obecnie mniej osób odmawia podjęcia pracy czy dobrowolnie rezygnuje ze statusu osoby bezrobotnej. Przed rokiem gotowości do pracy urzędnikom PUP nie potwierdziło 72 bezrobotnych, a w tym roku tylko 18. Przed rokiem dobrowolnie zrezygnowały 64 osoby, a w tym roku 30.

Ostatecznie na koniec lipca 2020 r. stopa bezrobocia na obszarze działania dla PUP w kształtowała się na poziomie 7,4%. Dla miasta Łomży stopa bezrobocia wyniosła 8,45% a dla Powiatu Łomżyńskiego – 6,3%.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę