Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@
Jaki materac 160x200 wybrać do sypialni? Porównanie rodzajów materacy z oferty lidera innowacji - Hilding Anders

Jaki materac 160x200 wybrać do sypialni? Porównanie rodzajów materacy z oferty - Hilding Anders

Dobry materac jest kluczowym wyposażeniem każdej sypialni. Odpowiednio dobrany, zapewni warunki do komfortowego snu, podczas którego organizm będzie wypoczywał w intensywny sposób. Jaki materac wybrać? Prześledźmy pokrótce, czym charakteryzują się najważniejsze rodzaje materacy od Hilding.

Materac do łóżka podwójnego - jaki wybrać?

Rozmiary materacy do łóżek podwójnych zaczynają się od 140x200 cm. W ofercie Hilding Anders, oprócz najmniejszych modeli, znajdziemy również materac 160x200 i nieco większy 180x200. Wariant o szerokości 160 cm jest uznawany za najbardziej uniwersalny - materac o takich wymiarach sprawdzi się w niemal każdej sypialni i to on, jeśli dysponujesz średnim bądź dużym pokojem, będzie optymalnym wyborem.

Oczywiście, dobór rozmiaru to tylko wierzchołek góry lodowej. Hilding Anders, wiodący producent materacy, w rozmiarze 160x200 proponuje szereg rozwiązań - materace piankowe, lateksowe, sprężynowe i hybrydowe. Każdy z nich ma inny rodzaj wkładu, a tym samym różni się pod kątem właściwości.

Materace piankowe

Wnętrze materacy piankowych budują blaty elastycznych pianek. Do najtańszych modeli tego typu należą cienkie materace poliuretanowe. Jednak, ze względu na niską jakość i krótką żywotność, są one polecane wyłącznie jako rozwiązanie tymczasowe, np. dla gości lub w podróży. W kolekcji Hilding znajdziemy bardziej zaawansowane pianki wysokoelastyczne i termoelastyczne. Materace wykonane z takich pianek są bardzo komfortowe, a ponadto idealnie odwzorowują naturalne kształty kręgosłupa, zapewniając solidne podparcie na całej długości sylwetki. Pod kątem ortopedycznym najlepszy będzie materac termoelastyczny, który reaguje nie tylko na nacisk, ale także na temperaturę ciała, precyzyjnie otulając ciało i minimalizując doświadczane bóle pleców.

Polecane modele: Hilding Rumba, Modern, Boogie

Materace lateksowe

Materac z lateksem wykonany z organicznego kauczuku jest polecany dla alergików i osób z problemami oddechowymi. Wyposażony w system kanalików perforacyjnych, należy do grupy "materacy oddychających", a więc takich, przez które powietrze swobodnie przepływa. Lateks jest ceniony ze względu na to, że nie podrażnia skóry, nie uczula i aktywnie redukuje ilość bakterii oraz grzybów. Ze względu na antyalergiczne i prozdrowotne właściwości to ten surowiec często wypełnia materace dla dzieci.

Polecane modele: Hilding Melody

Zdjęcie 2.jpg

Materace sprężynowe

Sprężyste materace od lat mają swoje wierne grono fanów. W odpowiedzi na preferencje konsumentów, Hilding stworzył kolekcję udoskonalonych rozwiązań sprężynowych - materace kieszeniowe, w których sprężynki zostały odseparowane i umieszczane w osobnych woreczkach. Rezygnacja z systemu bonellowego (opartego na sprężynach połączonych sztywnym drutem) przyczyniła się do uzyskania większej elastyczności sprzętu. Sprężyny kieszeniowe uginają się bowiem wyłącznie w miejscu nacisku, dzięki czemu dostosowują się s-kształtnych krzywizn kręgosłupa (bez względu na pozycję snu i gabaryty ciała).

Do najlepszych rozwiązań sprężynowych należą materace Multipocket o wysokim zagęszczeniu sprężyn. Sprzęt tego typu promuje zdrową postawę ciała i jest polecany zwłaszcza w profilaktyce schorzeń układu mięśniowo-kostnego.

Polecane modele: Hilding Makarena, Tango, Lambada

Materace hybrydowe

W ich wnętrzu znajdziemy bazę ze sprężyn i wysokie blaty pianek. Połączenie dwóch, pozornie sprzecznych mechanizmów pozwoliło stworzyć materace o nieznanych wcześniej możliwościach - takich, które łączą w sobie zalety rozwiązań sprężynowych i piankowych, a przy tym eliminują niedoskonałości cechujące oba typy. Materace hybrydowe są produktem z wysokiej półki dedykowanym dla konsumentów, którzy oczekują najwyższego komfortu i warunków sprzyjających dogłębnej regeneracji całego organizmu.

Polecane modele: Hilding Dance, Electro

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę