Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Stracił prawo jazdy za jazdę „na gazie”

- W niedzielne popołudnie policjanci, którzy w nieoznakowanym radiowozie patrolowali ruch na drodze krajowej 61 z Łomży w kierunku Kisielnicy, byli świadkami bardzo niebezpiecznej sytuacji – informuje młodszy aspirant Piotr Milewski, od sierpnia 2020 oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży. - Okazało się, że z naprzeciwka jedzie w kierunku Łomży osobowym peugeotem kierowca, z powodu którego inne samochody zjeżdżały na boki. Radiowóz natychmiast zawrócił.

Sens natychmiastowej reakcji policjantów z drogówki potwierdził się tuż po zatrzymaniu peugeota, którym kierował 55-letni mężczyzna, zmuszający pozostałych kierowców do rozjeżdżania się na boki drogi. Nieprawidłowo wyprzedzający samochody grajewianin, a do tego jadący z pasażerką, został zatrzymany w Budach Czarnockich. W trakcie kontroli drogowej, w niedzielę po godzinie 17., badanie alkomatem wykazało, że 55-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zostało mu odebrane prawo jazdy, a sprawa trafiła do sądu. - Policjanci chcieliby, żeby takich sytuacji było jak najmniej, dlatego apelujemy do kierowców o rozsądek i jazdę na trzeźwo – przypomina mł. asp. Piotr Milewski. Zwraca uwagę prowadzących pojazdy, że drogówka organizuje ogólnopolskie akcje kaskadowego pomiaru prędkości, gdy na konkretnym odcinku funkcjonariusze sprawdzają jeden po drugim zachowanie kierowców. Ostatnio w piątek na ponad 100 skontrolowanych pojazdów aż 79 – tj. prawie cztery piąte – przekraczało dozwoloną przepisami i znakami prędkość. - Dwaj niechlubni rekordziści dostali mandaty i po 10 punktów karnych w Zaruziu – precyzuje oficer, wskazując, że jeden miał na liczniku 111 km/ h w terenie zabudowanym, gdy dopuszczalna prędkość to 50 km/ h. Drugi jechał prawie tak samo, natomiast trzeci „rekordzista” stracił jak poprzednicy prawo jazdy w Ratowie Piotrowie, dostając w zamian mandat i 10 punktów karnych. Prędkość bezpieczna okazuje się ważna szczególnie w nieprzewidzianej chwili, gdy kierowca musi zapanować nad samochodem.  

Mirosław R. Derewońko 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę