Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Łomżyniak uratował chłopca tonącego w Wiśle

Piękny, ciepły, sierpniowy wieczór w Warszawie. Dwaj policjanci: st. post. Andrzej Grędziszewski z KPP w Bartoszycach i st. post. Maksymilian Głowacki, 24-latek z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, patrolowali w niedzielę rejon bulwarów wiślanych. - I była to z pewnością służba, którą na długo zapamiętają – opowiada Marta Kabelis, policjantka z Bartoszyc. - Chociaż są młodzi służbą, to potrafili szybko i odpowiednio zareagować w trudnej sytuacji. Gdy około godziny 21. policjanci szli brzegiem Wisły, niespodziewanie podbiegł mężczyzna z informacją, że w rzece ktoś się topi.

Marta Kabelis relacjonuje przebieg wydarzeń. Policjanci natychmiast ruszyli na pomoc: pobiegli we wskazane przez mężczyznę miejsce i wyciągnęli z Wisły chłopaka. - 15–latek był przestraszony i oszołomiony – precyzuje. - Opowiedział policjantom, że wbiegł do rzeki po piłkę i już nie mógł wyjść z wody o własnych siłach. Niestety, od uratowanego 15–latka czuć było alkohol. Nastolatek przyznał, że wcześniej trochę go wypił. Trafił do szpitala. Okazało się, że nic poważnego mu się nie stało. Policjanci przekazali chłopca pod opiekę matki, która była wdzięczna za pomoc synowi.

Na adaptację zawodową  po szkoleniu podstawowym składa się  kilkunastotygodniowa służba w innych niż macierzysta jednostkach, dlatego dzielni policjanci z Bartoszyc i Łomży zdobywali doświadczenie w Warszawie. 

 

Mirosław R. Derewońko  

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę