Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży od dziś nosi imię Jana Pawła II

Podwójna uroczystość miała miejsce w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Uczelnia rozpoczęła dziś oficjalnie nowy rok akademicki i przyjęła imię Papieża Jana Pawła II -go. Pierwszy rok studiów rozpoczęło dziś 29 -ciu alumnów. Uroczystość poprzedziła Msza św. w seminaryjnej kaplicy, której przewodniczył bp Stanisław Stefanek. Po Mszy odbyła się sesja inauguracyjna. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego ks. prał. dr Zdzisław Andrzej Miałchowski odczytał zebranym dekret pasterza Diecezji Łomżyńskiej, zgodnie z którym uczelnia od dziś nosi imię Jana Pawła II-go.

Rektor wyraził nadzieję, że "nowa nazwa uczelni będzie wyrazem hołdu i pamięci, a przede wszystkim wdzięczności wobec papieża Jana Pawła II- go pasterza Kościoła Powszechnego, jednego z najwybitniejszych Polaków".
"Studia w Wyższym Seminarium Duchownym opieramy na nauce Ojca Świętego, stąd wybór właśnie tej postaci na patrona uczelni" -powiedział biskup łomżyński Stanisław Stefanek.
Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży zostało utworzone w 1919 r. przez Biskupa Romualda Jałbrzykowskiego. Początkowo mieściło się w wynajętym gmachu na rogu ulic Dwornej i Giełczyńskiej. W 1923 r. została kupiona nieruchomość wraz z budynkami przy obecnym Placu Papieża Jana Pawła II, które w latach następnych przebudowano i przystosowano dla potrzeb Seminarium. Przed wejściem głównym seminarium znajduje się pomnik Ojca Świętego Jana Pawła II. Rektorem uczelni od 14 lat jest ks. prał. dr Zdzisław Andrzej Miałchowski.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę