Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Niski poziom wody na Narwi i Biebrzy

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

W związku z niskimi przepływami wody na Narwi, IMGW wydał ostrzeżenie przed suszą hydrologiczną Zlewni Narwi do odwołania. Instytut w swoim komunikacie spodziewa się utrzymania trendu przepływów poniżej średniego niskiego z wielolecia.

Susza hydrologiczna występuje w następstwie suszy atmosferycznej, podczas której przepływy w rzekach spadają poniżej wieloletnich wartości średnich. Przedłużająca się susza znacznie zmniejsza zasoby wód powierzchniowych, ale i wód podziemnych, co wydłuża późniejszy proces regeneracji. 

Stacja pomiarowa w Marianowie ostatnie opady deszczu 4,2 mm zanotowała 29 lipca. I to są wszystkie opady z ostatniego tygodnia. Stacja Dobrylas w tym okresie zanotowała najwięcej bo 7,4 mm deszczu, a w Burzynie opadów było 5,3 mm.

Na dziś stan Narwi w Piątnicy wynosi 81 cm i jest o ponad 55 cm niższy od dolnej granicy stanów średnich. Przepływ wody w rzece wynosi 20,2m3/s i jest niższy od średniego niskiego przepływu o około 5 m3/s. 

Stan Biebrzy w Burzynie wynosi 153cm i jest o około 50 cm niższy od dolnej granicy stanów średnich. Przepływ wody wynosi 9,6m3/s i jest niższy o około 2 m3/s.

IMGW prognozuje dziś intensywne opady deszczu, ale w dole Narwi czyli w okolicach Ostrołęki i niżej. U nas spodziewane są niewielkie opady, których wpływ na poziom wód będzie niewielki.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę