Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Mogą być nawałnice

Od godz. 17. do 4.w nocy nad Łomżą i powiatami grajewskim, kolneńskim, łomżyńskim i zambrowskim synoptycy przewidują możliwość wystąpienia burz z gradem. Wiesław Winnicki, dyżurny synoptyk Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Białymstoku prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określił na 80%, a zagrożeniu nadał pierwszy stopień. - Dynamiczna sytuacja meteorologiczna może spowodować zmianę parametrów ostrzeżeniowych i stopnia ostrzeżenia – zaznacza.

Zgodnie z aktualnym ostrzeżeniem metrologicznym od godziny 17. dziś do godziny 4. w nocy z wtorku na środę, nad regionem łomżyńskim prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 20, a lokalnie do 30 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. Miejscami mogą wystąpić także gradobicia. Dyżurny synoptyk ostrzega, że towarzyszące burzom porywy wiatru mogą osiągać prędkość nawet do 90 km/h. Taki wiatr łamie konary drzewa, a nawet wywraca całe drzewa i może zrywać dachy budynków. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę