Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Wojska Polskiego znowu będzie remontowana

Główne zdjęcie
Planowany do remontu kolejny odcinek ul. Wojska Polskiego. To niespełna 300 metrów od skrzyżowania z ul. Gen. Władysław Sikorskiego w kierunku Ostrołęki.

Po wakacjach mógłby rozpocząć się remont kolejnego odcinka Wojska Polskiego. Urząd Miejski ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy, który miałby sfrezować stary i wyłożyć nowy asfalt na skrzyżowaniu Wojska Polskiego z ul. gen. Władysława Sikorskiego i na niespełna 300 metrach jezdni w kierunku Ostrołęki. Wymagane jest, aby prace zostały zakończone jeszcze w tym roku.

Ogłoszony przetarg dotyczy remontu nawierzchni ulicy Wojska Polskiego w Łomży o długości ok 287 metrów. Wykonawca prac miałby sfrezować średnio 8 cm istniejącej nawierzchni z mma a następnie ułożyć dwie warstwy o łącznej wysokości 9 cm. Przy okazji zaplanowano wymianę krawężników betonowych na kamienne, utwardzenie nawierzchni wysp kanalizujących, remont części chodników i zjazdów. 

Ponadto w zakresie zamówienia jest także remont chodników i zjazdów wzdłuż remontowanego w ubiegłym roku odcinka ul. Wojska Polskiego od skrzyżowania z gen. Władysława Sikorskiego do skrzyżowania z ul. Polową. Długość tego odcinka to ok. 740 metrów. Zgodnie z planem po wschodniej stronie jezdni miałby powstać ciąg pieszo-rowerowy, a po zachodniej chodnik. 

Prace będą możliwe dzięki rządowej dotacji w wysokości 1,6 mln zł. Miasto otrzymało ją z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury. Ulica Wojska Polskiego jest miejskim odcinkiem drogi krajowej nr 61 i jedną z najbardziej obciążonych ruchem ulic w mieście. Ma ponad 4 km długości i remontowana jest kawałkami. Ubiegłoroczne prace kosztowały ok. 7 i pół miliona złotych, a blisko 3,5 mln zł miasto otrzymało z rezerwy rządowej.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę