Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Niewybuch przy Wiejskiej

Około 150 osób trzeba było ewakuować po tym, gdy remontując parking przy ulicy Wiejskiej znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej. Okazało się, że to granat moździerzowy. Saperzy z Orzysza, którzy przejechali go zabrać, zdecydowali, że na czas podjęcia ładunku należy ewakuować ludzi w promieniu 300 merów.

Niewybuch znajdował się przy akademiku Rubikon państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Ewakuowano także pracowników pobliskiej hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym i mieszkańców pobliskich domów.

Zgłoszenie o odnalezieniu przez robotników drogowych niewybuchu policjanci otrzymali w poniedziałek około godziny 9. Do czasu przybycia saperów to oni pilnowali niebezpiecznego znaleziska. Ci, po ewakuacji okolicznych mieszkańców,mogli podjąć znaleziony w wykopie granat moździerzowy z czasów II wojny światowej. Akcję zakończyli przed godziną 15., po czym mieszkańcy mogli wrócić  do swoich domów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę