Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Możesz zostać ratownikiem wodnym

- Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w sierpniu rozpocznie kursy ratownika wodnego, oraz młodszego ratownika WOPR – zapowiada Tomasz Malinowski, prezes Okręgowego WOPR Łomża. Organizacja, która skupia dziś około 200 członków – ratowników, potrafiących świetnie pływać, ale także organizować i nieść profesjonalną pomoc osobom, które uległy wypadkowi lub są narażone na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia na obszarze wodnym.

W przypadku kurs ratownika wodnego Okręgowe WOPR w Łomży proponuje profesjonalne szkolenie według nowego programu obowiązującego od 2012 roku (zgodnie z Rozporządzeniem MSW poz. 747 z dnia 21 czerwca 2012).
- Do szkolenia mogą przystąpić osoby pełnoletnie lub osoby, które ukończyły 17 rok życia, pod warunkiem, że w momencie ukończenia szkolenia i przystąpienia do egzaminu końcowego będą mieć ukończone 18 lat – mówi Malinowski.
Uczestnicy szkolenia będą doskonalić techniki pływanie oraz poznawać techniki ratownictwa wodnego, sprzęt wykorzystywany w ratownictwie wodnym oraz działania i techniki z zakresu  pierwszej pomocy.
Kurs obejmuje także zajęcia teoretyczne z podstaw prawnych organizacji ratownictwa wodnego czy organizacji pracy ratowników. 
Dla tych co chcą rozpocząć przygodę z ratownictwem, a nie ukończyły 18 lat, WOPR Łomża oferuje  kurs młodszego ratownika WOPR. Termin rozpoczęcia zajęć na obu kursach – ratownika wodnego i młodszego ratownika WOPR - to 16 sierpnia 2020 roku. Zajęcia będą prowadzone w Parku Wodnym przy ul.  ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Wyszyńskiego w soboty i w niedziele od godziny 6 do godziny 8.
- Godziny nie są zależne od nas, dostaliśmy zgodę od MOSIR Łomża na przeprowadzenie kursu tylko w tych godzinach, więc musimy się dostosować - tłumaczy prezes Okręgowego WOPR Łomża.
 
Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 662014662 lub na woprlomza@wp.pl  lub na www.woprlomza.pl  

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę