Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Poseł z Łomży na czele SUE01S

Poseł Lech Kołakowski ponownie został przewodniczącym Podkomisji stałej do spraw wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej. To podkomisja powołana z członków sejmowej Komisji do Spraw Unii Europejskiej, której poseł Kołakowski jest wiceprzewodniczącym.

Komisja do Spraw Unii Europejskiej jest jedną z około 30 stałych komisji pracujących w Sejmie. Poseł Lech Kołakowski jest jej członkiem od 2006 roku. Po przejęciu władzy w kraju przez Prawo i Sprawiedliwość w 2015 roku poseł Kołakowski został jej wiceprzewodniczącym, i przewodniczącym Podkomisji stałej SUE do spraw wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej. W tej kadencji Sejmu ponownie zdecydowano o powołaniu takiej Podkomisji i ponownie jej przewodniczącym został poseł Kołakowski. Podkomisję tworzy ośmioro posłów.
Poseł Kołakowski wskazuje, że będąc przewodniczącym tej Podkomisji ma większą możliwość oddziaływania na realizację wielkich inwestycji infrastrukturalnych, które powstają przy wsparciu środkami unijnymi. To np. droga ekspresowa S61 Via Baltica, która obecnie jest budowana do Łomży, a jej realizację w ponad połowie finansuje Unia Europejska. 

Poseł Kołakowski liczy, że w podobny sposób uda się zapewnić finansowanie i realizację  linii kolejowej, która miałaby połączyć Łomżę z Warszawą i z Centralnym Portem Komunikacyjnym, oraz z Mazurami. Pierwsza część tej linii Ostrołęka – Łomża, jest umieszczona na liście pięciu pierwszych inwestycji kolejowych CPK, a przedstawiony w czerwcu harmonogram zakłada, że ta część byłaby wybudowana do 2027 roku. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę