Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega przed burzami z gradem, które popołudniu i wieczorem będą występować na obszarze całego województwa podlaskiego. Lokalnie może spaść do 40 litrów wody na mer kwadratowy ziemi, a porywy wiatru osiągnąć mogą prędkość do 80 km/h.

Dziś w dzień zachmurzenie rano małe, później umiarkowane, po południu i wieczorem okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 23°C do 26°C. Po południu  od godziny 13. do 23 nad region nadciągnąć ma burzowa atmosfera. W tym czasie prognozuje się wystąpienie miejscami burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm, lokalnie do około 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Możliwe są także lokalne gradobicia. 

Maciej Maciejewski, dyżurny synoptyk z Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Białymstoku zagrożeniu niesionemu przez spodziewane nawałnice nadał pierwszy, najniższy stopień. Prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zjawiska synoptyk określił na 85%.

Nocą, po ustąpieniu burz poprawa pogody.  Temperatura minimalna spadnie od 11°C do 14°C. Nad ranem możliwe silne zamglenie lub mgła ograniczająca widzialność do 500 m.
Jutro podobnie ja dziś w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu i w centrum okresami wzrastające do dużego z możliwością wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę