Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Woda w Narwi dobra do kąpieli

Główne zdjęcie
Kąpiący się w Narwi

- Sam jestem zaskoczymy, że wyniki badań wody z Narwi są takie dobre – mówił Tomasz Malinowski, prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łomży. W tym roku WOPR ponownie zapewnia bezpieczeństwo kąpiącym się w miejskim kąpielisku na Narwi przy moście Hubala. Wczoraj Sanepid w Łomży ponownie potwierdził, że woda jest przydatna do kąpieli.

WOPR kąpieliskiem w Łomży zajął się ponownie po kilku latach przerwy, po tym jak MOSiR i władze miasta w ubiegłym roku uznały, że Narew w tym miejscu jest zbyt niebezpieczna do kąpieli i że strzeżonego kąpieliska zgodnie z prawem nie można tu wcale zrobić. W tym roku WOPR ratowników zapewniał będzie jedynie do 25 lipca, bo formalnie to tylko „miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli”, które zgodnie z prawem może działać jedynie przez 30 dni. Działacze WOPR-u już zastanawiają się jak zorganizować tu pełnoprawne kąpielisko, które mogłoby funkcjonować przez całej wakacje  w przyszłym roku. 

Póki co kąpiący się w Narwi mogą mogą czuć się bezpiecznie, ze względu na obecność ratowników WPOR, ale także ze względu na jakość wody jaka płynie w rzecze. Ta musi być badana przez specjalistów. Próbki wody z kąpieliska przy moście Hubala pobrano 6 lipca i przebadano w laboratorium sanepidu w Ostrowi Mazowieckiej. Jak przekazuje Tomasz Malinowski, prezes WOPR Łomża wyniki są bardzo dobre. Zanieczyszczenie wody bakteriami coli jest ośmiokrotnie niższe niż dopuszczalne normy, a zanieczyszczenia bakteriami z grupy pneumokoki  pięciokrotnie niższe niż dopuszczalne w tego typu wodach. 

Wczoraj Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży, na podstawie tych badań, „oraz wyników wizualnego nadzoru wody pod kątem występowania zakwitu sinic, rozmnażania się makroalg lub fitoplanktonu oraz zanieczyszczeń takich jak: materiały smoliste, szkło, tworzywa sztuczne, guma i inne odpady”, urzędowo potwierdził, że woda w Narwi nadaje się do kąpieli. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę