Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Jak sprawdzić numer identyfikacyjny pojazdu (VIN)?

Każdy samochód posiada własny VIN - numer identyfikacyjny pojazdu. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się o całej historii pojazdu, co stanowi doskonałe źródło informacji przed zakupem auta. Warto więc zapoznać się ze sposobem sprawdzenia takiego numeru i informacją, gdzie można to zrobić.

Gdzie sprawdzić numer VIN?

Numer VIN to indywidualny zbiór cyfr oraz liter, który możemy sprawdzić w odpowiedniej wyszukiwarce. Aby zweryfikować zapewnienia sprzedawcy na temat pojazdu, jego stan, czy deklarowany przebieg, warto zapytać o taki numer, a następnie wpisać go w wyszukiwarce www.carvertical.com/pl/Obsługa tego serwisu jest niezwykle prosta, a sam portal - godny zaufania. Za niewielką opłatą mamy dostęp do pełnej historii pojazdu, a dane, które zostały wygenerowane są uznawane prawnie, więc nie musimy dodatkowo sprawdzać tych informacji. Raport jest czytelny i pozwala nam na podjęcie rozsądnej decyzji. 

Dlaczego VIN jest tak ważny?

Znajomość numeru VIN daje nam zabezpieczenie przed nieszczerymi osobami, które nieraz próbują zataić wady samochodu. Numer ten został nadany przez producenta, aby uniknąć takich sytuacji i dostarczyć informacji zarówno o wyposażeniu, historii czy stanie pojazdu. Możemy dowiedzieć się z niego o ewentualnych zmianach, zarejestrowanych wypadkach, naprawach, parametrach technicznych, a nawet może stanowić to dowód w sądzie w przypadku spraw o kradzieże samochodu! W przypadku zakupu używanego auta jest to niezbędny krok, aby dokonać dobrego zakupu. Taki serwis jak bestvin.pl rozstrzyga nasze wątpliwości o uczciwość sprzedawcy i jasno przedstawia wszystko co związane z naszym przyszłym zakupem.

Zaletą numeru VIN może być również informacja o zalecanych sposobach dbania o samochód, jego konserwacji, a także podstawowej pielęgnacji. Warto więc nie ryzykować i sprawdzić, czy na przykład samochód nie był wcześniej uszkodzony, a nawet obejrzeć jego archiwalne zdjęcia. Numer ten rozwiewa również wątpliwości związane z krajem pochodzenia czy zarejestrowania pojazdu - łatwo można sprawdzić, z jakimi krajami był związany. Aby uniknąć ewentualnych kłopotów, warto również zapoznać się z informacją, czy samochód był kradziony. Pomocne będą również zawarte w raporcie uwagi dotyczące bezpieczeństwa oraz konserwacji.

Ważne jest to, że takiej weryfikacji można dokonać bez wychodzenia z domu. Do poprawnego sprawdzenia pojazdu nie są konieczne jazdy próbne czy oględziny blacharskie - wystarczy numer VIN. Jest to niezwykle istotne, kiedy kupujemy auto w miejscu oddalonym o nawet kilkaset kilometrów od naszego miejsca zamieszkania. Zaoszczędzi to nam z pewnością wielu niepotrzebnych wycieczek. 

Statystyki są bezwzględne - więcej niż jedna trzecia samochodów używanych w Polsce została uszkodzona, a ich przebiegi zostały sfałszowane o nawet dziesiątki tysięcy kilometrów! Co więcej, takie oszustwo na liczniku powoduje, że możemy przepłacić za samochód nawet 10 tysięcy złotych. Daje to sygnał ostrzegawczy, aby każdą taką decyzję dobrze rozważyć i nie wybierać samochodu pod wpływem impulsu. 

Przykładowy raport

Aby docenić jak istotne jest uzyskanie dostępu do wszystkich informacji zawartych w numerze VIN pojazdu, warto dowiedzieć się, jak wygląda przykładowy taki raport. Przede wszystkim przedstawiony zostaje dokładnie model samochodu. Następnie uzyskujemy informacje:

  • czy przebieg mógł zostać zmanipulowany

  • czy samochód jest poszukiwany jako kradziony

  • czy pojazd był wcześniej uszkodzony, a także brał udział w wypadkach

  • czy pojazd był używany jako taksówka, samochód na wynajem

  • gdzie został wyprodukowany, a gdzie zarejestrowany, a nawet gdzie zostały wykonane badania techniczne

  • czy samochód był wcześniej wystawiany na sprzedaż i za ile 

W raporcie uzyskujemy również dokładny przebieg w każdym miesiącu użytkowania samochodu. Warto nadmienić również, że każdy raport jest sprawdzany przez ekspertów ds. danych, aby zapewnić ich odpowiednią jakość. 

Sprawdzenie numeru VIN powinno być pierwszą czynnością przed zakupem. Nie należy sugerować się jedynie ładnym wyglądem zewnętrznym, a dokładnie zbadać samochód i być pewnym jakości jego wnętrza. 

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę