Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Przeciąga się remont Rządowej

Główne zdjęcie
Remont ul. Rządowej

Wyremontowaną ulicą Giełczyńską mogą już jeździć samochody, ale ulica Rządowa nadal jest rozkopana. Zgodnie z założeniami obie ulice miąłby być skończone do 30 czerwca, ale prace się przeciągnęły m.in. ze względu na archeologiczne odkrycia jakich dokonano po zdjęciu starej podbudowy ulic. Teraz Urząd Miejski podał, że zakończenie prac na ul. Rządowej planowane na koniec sierpnia.

Remont prowadzących do Starego Rynku ulic Giełczyńskiej i Rządowej rozpoczął się w lutym. To to pierwsze ulice ze starówki, które maja zyskać nowy blask, dzięki ubiegłorocznej edycji rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych, z którego miasto otrzymało 50% dofinansowanie przebudowy także innych ulic w tej części miasta: Dwornej, Woziwodzkiej, Zielonej, Placu Zielonego, czy Wiejskiej i 3 Maja. Na Giełczyńskiej i Rządowej prace miały zostać zakończone do 30 czerwca, aby umożliwić komunikację ze Starym Rynkiem zanim drogowcy wejdą na Dworną czy Woziwodzką. Nie udało się tego planu zrealizować także dzięki odkryciom archeologicznym dokonanym podczas prac remontowych. Na ul. Rządowej dokopano się m.in. do fundamentów dawnego Hotelu Polskiego w okolicy skrzyżowania z Placem Kościuszki.
Jak podaje Grzegorz Daniluk z ratusza dotychczas w ramach przebudowy ulicy Rządowej wykonano wodociąg i przyłącza sanitarne do budynków, podziemną instalację elektryczną, zdemontowano linię napowietrzną. Od ronda przy Placu Kościuszki do skrzyżowania z ul. Krótką i Krzywe Koło ustawiono krawężnik granitowy.  
Dziś drogowcy zapowiadali przejście do kolejnego etapu prac na tej ulicy, co miało wiązać się z zamknięciem skrzyżowania ulicy Rządowej z ulicami Kaznodziejską i Stary Rynek. 
Nastąpi to najprawdopodobniej pod koniec przyszłego tygodnia – podaje Daniluk tłumacząc, że najpierw zostanie najpierw ułożona masa bitumiczna, a następnie będą dopuszczone do ruchu pojazdy na odcinku od ronda przy Placu Kościuszki do skrzyżowania z ul. Krótką i Krzywe Koło.  
- W rejonie skrzyżowania ulic Rządowej, Kaznodziejskiej i Starego Rynku będą wykonywane prace sanitarne, elektryczne, a na odcinku Starego Rynku również prace archeologiczne, przebudowa ciepłociągu i docelowo wykonanie nawierzchni przez firmę wykonującą rewitalizację Starego Rynku – podaje Daniluk informując, że zakończenie prac jest planowane na koniec sierpnia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę