Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Zwycięstwo Dudy i wysoka frekwencja

Główne zdjęcie
Prezydent RP Andrzej Duda w Łomży

Andrzej Duda jest zdecydowanym zwycięzcą niedzielnej drugiej tury wyborów prezydenckich w okręgu łomżyńskim obejmującym Łomżę i powiaty byłego województwa łomżyńskiego. Zebrał tu blisko trzy razy więcej głosów niż Rafał Trzaskowski. Frekwencja wyborcza w Łomży wyniosła wczoraj 63,85% i była o ponad 3 i pół procenta wyższa niż dwa tygodnie wcześniej. W samej Łomży ważny głos oddało wczoraj 29 tysięcy 217 osób.

Z opublikowanego nocą protokołu zbiorczego wyników do głosowania przez Okręgową Komisję Wyborczą nr 33 w Łomży, która swym zasięgiem obejmowała Łomżę i powiaty łomżyński, grajewski, kolneński, wysokomazowiecki i zambrowski, wynika, że na Andrzeja Dudę zagłosowało 108 tys. 343 mieszkańców regionu, a na Rafała Trzaskowskiego 39 tys. 575. To oznacza, że Duda zdobył tu poparcie 73,24 % mieszkańców.

Andrzej Duda wygrał także wybory w całym województwie podlaskim. OKW w Białymstoku podała, że na urzędującego Prezydenta RP zagłosowaniu tu 169 tys. 84 wyborców, a na Rafała Trzaskowskiego 144 tys. 323 osób. 

Także w regionie suwalskim wygrał Duda. OKW w  Suwałkach poinformowała że na Andrzeja Dudę oddano tu 75 062 głosów, a na Rafała Trzaskowskiego 49 723. 

Frekwencja wyborcza w województwie podlaskim wyniosła 64,33% wobec 60,35% w pierwszej turze wyborów prezydenckich. 

Po godzinie 8.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane dotyczące cząstkowych wyników wyborów prezydenckich - brakuje 5 protokołów okręgowych komisji wyborczych. Wybory wygrał Andrzej Duda zdobywając dotychczas 10 413 094 głosów, czyli 51,21 proc. Rafał Trzaskowski zdobył 9 921 219 głosów, czyli 48,79 proc poparcie. Frekwencja wyborcza w  Polsce wynosi ponad 68,12 proc.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę