Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Pierwszeństwo głosowania w czasie pandemii

W niedzielę druga tura wyborów prezydencki. Tym razem rządzący wprowadzili pierwszeństwo głosowania. Obwodowe komisji wyborcze w pierwszej kolejności mają obsługiwać osoby niepełnosprawne, kobiety w ciąży, osoby z małymi dziećmi do lat 3 oraz wszystkich powyżej 60. roku życia.

Druga tura wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędzie się w najbliższą niedzielę, 12 lipca 2020 r.  Lokale wyborcze będą czynne w godzinach 7.00 – 21.00.  Tym razem jednak, na mocy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 6 lipca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii COVID-19 dla członków obwodowych komisji wyborczych oraz szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym, wprowadzono obsługę w pierwszej kolejności osób powyżej 60. roku życia, kobiet w ciąży, osób z dzieckiem do lat 3 oraz osób z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.

W Łomży większość lokali jest w tych samych miejscach co w poprzednich latach. Wyjątek stanowi obwodowa komisja wyborcza nr 18, która wcześniej była w Publicznym Przedszkolu nr 9 przy ul. Prusa, a w tym roku została przeniesiona do Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Idąc na wybory konieczny jest dowód osobisty, ale także maseczka. Każdy wchodzący do lokalu wyborczego ma mieć zakryte usta i nos. Głosuje się poprzez postawienie znaku X w kratce przy nazwisku wybranego kandydata na Prezydenta RP.  

 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę