Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Policyjna akcja na drodze do Wizny

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

Policjanci ruchu drogowego z Łomży prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczna DK 64”. To droga z Piątnicy przez Wiznę do Jeżewa, na której w ostaniach tygodniach dochodził odo wypadków, w tym także śmiertelnych. Z policyjnych danych wynika, że tylko w tym roku na drogach wokół Łomży doszło do 20 wypadków, w których zginęło już 8 osób.

- Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa poprzez ograniczenie liczby zdarzeń drogowych na tej trasie – podaje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy KMP w Łomży zaznaczając, ze przez cały dzień na tej drodze będzie pracować kilka patroli policyjnych. - Większość to będą patrole w samochodach oznakowanych, aby oddziaływać także prewencyjnie, ale po tej drodze będą jeździć również samochody nieoznakowane z wideorejestratorami. Podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzają czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza ograniczeń prędkości w obszarze zabudowanym. 
Policjanci podkreślają, że to właśnie nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Tylko w tym roku odebrali już prawa jazdy niemal 150 kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym jechali z prędkością o ponad 50 km/h wyższa niż dozwolona.   
- W większości przypadków, to właśnie kierowcy, ich podejście do sprawy bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu - kształtuje poziom bezpieczeństwa na naszych drogach. Często w wypadkach poszkodowane są osoby, które jadą zgodnie z przepisami. Nie można być zatem egoistą na drodze, trzeba myśleć także o bezpieczeństwie innych – mówi Szlesińska. 

W tym roku na terenie Łomży i powiatu łomżyńskiego doszło już do 20 wypadków i 473 kolizji drogowych. Niestety 8 osób zginęło, a 17 zostało rannych rannych. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę