Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Przedwyborcze dylematy - ojciec zachęca do głosowania na Dudę, a syn na Trzaskowskiego

Główne zdjęcie
Jarosław Gowin

- Różnica zdań jest czymś naturalnym, różnica nie musi oznaczać konfliktu - mówił w Łomży Jarosław Gowin. Były wicepremier i szef współrządzącej z PiS-em Polską partii „Porozumienie” tak komentował wypowiedź swojego syna, który apeluje o głosowanie w niedzielnych wyborach prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego z PO. - Każdy ma prawo do własnym poglądów. Ja z pełnym przekonaniem popieram kandydata Andrzeja Dudę – mówił Jarosław Gowin zachęcając w Łomży do głosowania na niego.

- Chcieliśmy prosić wszystkie osoby niezdecydowane, szczególnie wyborców tych kandydatów, którzy nie weszli do drugiej tury, zwłaszcza wyborców Konfederacji i wyborców Koalicji Polskiej o to, aby w drugiej turze poparli Andrzeja Dudę, jako prezydenta gwarantującego z jednej strony stabilność, a z drugiej strony rozwój Polski –  mówił Jarosław Gowin, który w czwartkowe popołudnie wystąpił przed kamerami na rogu Długiej i Farnej, po czym rozdawał ulotki Andrzeja Dudy nielicznym, o tej porze, w tej części miasta, spacerowiczom.
Gowinowi towarzyszyło kilku regionalnych i lokalnych działaczy partii „Porozumienie”.   
- Pan prezydent Andrzej Duda od początku był, jest kandydatem całego obozu Zjednoczonej Prawicy – mówił wicewojewoda Sekściński zachęcając mieszkańców do pójścia na niedzielne wybory i oddania głosu „na najlepszego kandydata, na pana  Andrzeja Dudę”.

Jednego z najważniejszych ludzi w obecnej polskiej polityce, to on wraz z Jarosławem Kaczyńskim ustalili, kiedy mają się odbyć wybory prezydenckie,  zapytaliśmy, czy będzie reforma administracyjna kraju?
- Ewentualne zmiany administracyjne muszą być poprzedzone długim dialogiem społecznym. To nie jest tak, że można z dnia na dzień podejmować takie decyzje. Dlatego myślę, że następne 3 lata, okres, gdy nie będzie żadnych wyborów, to jest czas na strategiczny namysł i konsultacje społeczne dotyczące korekt, jeśli chodzi o system samorządowy. Teraz chciałbym zdecydowanie zdemontować  pogłoski, czy plotki wygłaszane np. przez Rafała Trzaskowskiego, że jakoby był jakiś plan likwidacji powiatów – nigdy takiego planu nie było – podkreślał Gowin.
Zapytany o to, czy jest sens utrzymywania gmin o wielkości 2 i pół tysiąca mieszkańców, powiatów o wielkości 4 gmin, odpowiadał, że „utrzymywanie tak małych organizmów samorządowych to jest rzecz, która wymaga namysłu”. 
- Ale właśnie namysłu i dialogu, a nie odgórnych decyzji. Mogę zagwarantować, że żadnych takich odgórnych decyzji narzucanych bez konsultacji ze środowiskami lokalnymi nie będzie – przekonywał.
Kiedy mogłoby dojść do ewentualnej reformy?
- Nie sadzę, żeby w tej kadencji (parlamentu – dop. red.) przeprowadzanie takiej reformy było zasadne. Polska, tak jak wszystkie inne kraje świata dzisiaj musi się skoncentrować  na likwidowaniu skutków epidemii, natomiast – tak jak powiedziałem – te najbliższe 3 lata, czas bez wyborów, to będzie dobry czas na pewien namysł i debatę publiczną – mówił Jarosław Gowin dodając, że „wszyscy zauważamy, że w polskiej polityce jest bardzo dużo sporu, a bardzo mało debaty. Chciałbym, żeby te proporcje były zmienione, a najlepiej odwrócone.” 

 

Foto: Jarosław Gowin
Foto:
Foto:
Foto: Marcin Sekściński i Jarosław Gowin
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Marcin Sekściński
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Jarosław Gowin i Marcin Sekściński
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę