Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

Więcej pieniędzy na Fundusz Dróg Samorządowych

Limit środków na inwestycje w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w 2021 r. dla województwa podlaskiego wyniesie niemal równe 200 mln zł plus niemal 81 mln zł na tzw. zadania wieloletnie. Ministerstwo infrastruktury opublikowało podział środków pomiędzy polskie województwa. Więcej niż podlaskie otrzymają tylko trzy województwa: mazowieckie, lubelskie i wielkopolskie.

Fundusz Dróg Samorządowych został utworzony w 2019 r. Na zadania infrastrukturalne realizowane przez samorządy z Funduszu Dróg Samorządowych w ciągu 10 lat przeznaczonych zostanie 36 mld zł.
Dofinansowanie z FDS dla zadań powiatowych i gminnych jest uzależnione od dochodów jednostek samorządu terytorialnego: im niższy dochód własny jst, tym większa wartość dofinansowania, przy czym minimalne dofinansowanie wynosi 50% a maksymalne może wynieść do 80% kosztów realizacji zadania. Z takiego rekordowo wysokiego dofinansowania w pierwszym roku FDS skorzystał powiat łomżyński. W naborze na 2020 Miasto Łomża na dwa wybrane zadania ma otrzymać dofinansowanie rzędu 70% kosztów, a powiat łomżyński na  15 inwestycji dofinansowanie po 60%

W województwie podlaskim limit środków FDS na dofinansowanie zadań na 2019 rok wynosiła aż 353 mln zł. Kwota na 2020 rok była znacznie niższa - 201 mln zł, a na 2021 rok ponownie ma wzrosnąć, tym razem do ponad 280 mln zł. Limit na dofinansowanie zadań, realizowanych przez samorządy czyli gminy i powiaty województwa podlaskiego ma wynieść 199 mln 415 tys. 204,18 zł;, a limit na dofinansowanie tzw „zadań wieloletnich” określono na 80 mln 852 tys. 934,48 zł. Z tej drugiej puli realizowane są drogi wojewódzkie wskazane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. One realizowane są w 100% z środków Budżetu Państwa. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę